Już dziś zapisz się do ZDS! Dealerzy - Instytucje Finansowe Wybieram ASO- zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Wybieram ASO- zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

ZDS podpisał umowę z grupą zakupową BiznesGrupa. Nowy program ZDS/Grupy Zakupowe 17 sierpnia 2017 Związek Dealerów Samochodów zainaugurował program ZDS/Grupy Zakupowe i podpisał umowę z grupą zakupową BiznesGrupa Sp. zo.o. działającą od kilku lat na polskim rynku dealerskim. Dzięki umowie dealerzy będący członkami ZDS i jednocześnie BiznesGrupy (na dziś jest takich firm kilkanaście) otrzymają dodatkowe bonusy w postaci cashbacków i obniżenia wysokości abonamentu za przynależność do grupy.
Ministerstwo Finansów proponuje zmiany w deklaracji akcyzowej od aut ukrócające szarą strefę. ZDS proponuje zmiany idące jeszcze dalej 17 sierpnia 2017 W ostatnim tygodniu na stronach Rządowego Centrum Legislacji pojawił się project rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie wzorów deklaracji uproszczonej dla podatku akcyzowego od nabycia wewnątrzwspólnotowego zawierającego wzór deklaracji uproszczonej dla podatku akcyzowego od nabycia wewnątrzwspólnotowego samochodów osobowych AKC-U/S
Prezentujemy model stosowania większej wartości "Kodu 51" w kalkulacjach Audatex 10 sierpnia 2017 Od września 2016 trwa spór o zmianę wartości tzw. koszyka materiałów lakierniczych obliczanego przez firmę AZT Automotive GmbH i używanego w kalkulacjach szkód komunikacyjnych
GDPR już za 10 miesięcy – wspólna deklaracja ZDS i PZPM 03 sierpnia 2017 25 maja 2018 roku na terenie całej Unii Europejskiej zacznie obowiązywać stosowanie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwane w skrócie General Data Protection Regulation (GDPR).
Wraca temat podatku handlowego - projekt zmian w podatku CIT i PIT wprowadza tzw. minimalny podatek od obiektów handlowo-usługowych 27 lipca 2017 W poprzednim tygodniu Ministerstwo Finansów opublikowało projekt nowelizacji ustawy o CIT i PIT (projekt w załączniku), w którym zawarte są kolejne pomysły na uszczelnienie podatków i przeciwdziałanie optymalizacji podatkowej.
Ruszył program Związku Dealerów Samochodów „Fachowcy dla polskich serwisów: UKRAINA” 27 lipca 2017 Związek Dealerów Samochodów we współpracy z Agencją Zatrudnienia KS Service przygotował program pozyskiwania pracowników z Ukrainy dla polskich dealerów. Ciągła rekrutacja i selekcja pracowników o ustalonych kwalifikacjach i doświadczeniu będzie się odbywała za pośrednictwem Agencji na Ukrainie. Szczegóły: http://zds.org.pl/pracownicyzukrainy/
Tablice dealerskie mają kolejne opóźnienie 27 lipca 2017 Z powodu trwających demonstracji pod Sejmem i ograniczonego dostępu do budynków sejmowych nie odbyło się zaplanowane na 18 lipca posiedzenie podkomisji Komisji Infrastruktury dotyczącej profesjonalnej rejestracji pojazdów. Przypuszczalnie następne posiedzenie zostanie wyznaczone już po „wakacjach sejmowych” czyli we wrześniu.
ZDS złożył zastrzeżenia do uchwały krajobrazowej w Warszawie 20 lipca 2017 W związku z trwającymi konsultacjami ZDS złożył uwagi do projektu tzw. uchwały reklamowej. Przypomnijmy, że uchwała jest bardzo szczegółowa i w znacznym stopniu ogranicza umieszczanie nośników reklamowych przy obiektach dealerskich (szacujemy że średnio o około 60-80%).
„Fachowcy dla polskich serwisów: UKRAINA” Rusza program Związku Dealerów Samochodów 13 lipca 2017 Problem z pozyskaniem wykwalifikowanych pracowników stał się w ostatnich miesiącach głównym problemem polskiej branży dealerskiej. Dlatego Związek Dealerów Samochodów we współpracy z Agencją Zatrudnienia KS Service przygotował program pozyskiwania pracowników z Ukrainy dla polskich dealerów.
Rekomendacje do zmian w ustawach ubezpieczeniowych 13 lipca 2017 4 lipca w Ministerstwie Finansów odbyło się trzecie posiedzenie Podzespołu ds. postulatów branży motoryzacyjnej w zakresie napraw powypadkowych utworzonego w ramach Zespołu Roboczego ds. przeglądu przepisów ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych,Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych oraz niektórych aspektów działalności kancelarii odszkodowawczych.