Już dziś zapisz się do ZDS! SPRM Znamy się na motoryzacji! Dealerzy - Instytucje Finansowe Wybieram ASO - zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
SPRM Znamy się na motoryzacji!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Wybieram ASO - zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

Trwa procedowanie zmian prawnych w systemie badań technicznych pojazdów 06 grudnia 2018 W piątek 23 listopada odbyło się pierwsze posiedzenie sejmowej Komisji infrastruktury poświęcone przygotowaniu opinii do nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, która uszczelnia system badań technicznych w polskich Stacjach Kontroli Pojazdów. Pomimo oporu posłów PO i .N, większość zmian została przez komisję zaakceptowana..
STOP ZAKAZOWI CESJI – ogólnopolski protest na FB 06 grudnia 2018 Jak już Państwa informowaliśmy, branża motoryzacyjna bardzo mocno protestuje w sprawie projektu ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych, której zapisy zagrażają funkcjonowaniu rynku bezgotówkowej likwidacji szkód komunikacyjnej.
Korzystna zmiana dla dealerów kupujących samochody od swoich klientów 06 grudnia 2018 W Sejmie został właśnie przegłosowany projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu wprowadzenia uproszczeń dla przedsiębiorców w prawie podatkowym i gospodarczym. W art. 17 tej ustawy znajduje się zmiana w ustawie o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Barometr specjalny: Ile (i za ile) zatrudniają dealerzy? 06 grudnia 2018 Szanowni Państwo, Był wrzesień 2012 r., środek kryzysu, a branża dealerska szykowała się do największych od dekady zwolnień. Z badania, które wówczas przeprowadziliśmy, wynikało,że pracę w polskich dealerstwach straci w 2013 r. blisko 6 tys. osób
Zmiany w projekcie ustawy o świadczeniu usług odszkodowawczych. Branża moto stanowczo protestuje 29 listopada 2018 W ubiegłym tygodniu wszystkie organizacje motoryzacyjne (ZDS. PIM, ZRP, PZPM) skierowały pisma do przedstawicieli władz ustawodawczych protestujące przeciw skandalicznym zapisom w skierowanym do sejmu projekcie ustawy o świadczeniu usług odszkodowawczych. W załączeniu przekazujemy też informację prasową ZDS.
Penalizacja cofania liczników idzie dalej. Wszystkie kluby poselskie „za” 29 listopada 2018 22 listopada br., w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy dotyczącej penalizacji karania liczników w pojazdach. Podczas oświadczeń w imieniu klubów poselskich i kół, wszystkie kluby wyraziły poparcie dla projektu. Teraz prawdopodobnie projekt trafi do komisji.
Za to zmiany w SKP na zakręcie 29 listopada 2018 Niestety niepokojące wieści płyną natomiast w zakresie zmian w systemie SKP mających w końcu uszczelnić badania techniczne pojazdów.
Odbyło się seminarium OMRT we Wrocławiu w sprawie indywidualnego liczenia „Kodu 51” 29 listopada 2018 22 listopada odbyło się we Wrocławiu organizowane przez Ogólnopolską Motoryzacyjną Radę Techniczną seminarium „Jak praktycznie zastosować rekomendacje techniczne OMRT w zakresie indywidualnego dostosowania „Kodu 51”? Jak ich wdrożenie wpłynie na rentowność Twojego serwisu blacharsko-lakierniczego?”
Projekt ustawy o świadczeniu usług odszkodowawczych to jawny zamach na pieniądze ubezpieczonych - branża motoryzacyjna stanowczo protestuje 23 listopada 2018 Ogólnopolska Motoryzacyjna Rada Techniczna w skład której wchodzą Polska Izba Motoryzacji, Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, Związek Dealerów Samochodów i Związek Rzemiosła Polskiego przekazały do władz polskiego parlamentu stanowisko protestujące przeciw zmianom w projekcie ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych wynikających z czynu niedozwolonego.
Zmiany w projekcie ustawy o świadczeniu usług odszkodowawczych 22 listopada 2018 15 listopada w siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego odbyło się spotkanie branży motoryzacyjnej i przedstawicieli biura Rzecznika Finansowego poświęcone zmianom w projekcie ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych wynikających z czynu niedozwolonego. Zmiany te zagrażają zbiorowym interesom ubezpieczonych w zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych.