Już dziś zapisz się do ZDS! SPRM Znamy się na motoryzacji! Dealerzy - Instytucje Finansowe Wybieram ASO - zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
SPRM Znamy się na motoryzacji!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Wybieram ASO - zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

Odbyła się Rada Dealerów ZDS - Walne Zgromadzenie Członków 30 maja 2019 w Warszawie 26 marca 2019 20 marca w Jachrance odbyło się posiedzenie Rady Dealerów Związku Dealerów Samochodów. Rada przyjęła dokument „Główne cele i zadania Związku Dealerów Samochodów na rok 2019”.
Obowiązkowy split payment w handlu częściami do pojazdów - Ministerstwo Finansów jeszcze nic nie wie 26 marca 2019 Podzielona płatność obowiązuje w Polsce od 1 lipca 2018. Jak dotąd stosowanie mechanizmu jest dobrowolne – nabywca towarów lub usług samodzielnie decyduje, czy chce zapłacić kontrahentowi zwykłym przelewem, czy z zastosowaniem split payment.
Obowiązkowe kasy fiskalne online w branży serwisowej od 1 stycznia 2020 roku 26 marca 2019 Pozostajemy w temacie podatkowym i uszczelniania walki z szarą strefą. Na posiedzeniu w dniu 15 marca, poza ustawą o penalizacji fałszowania przebiegu liczników, Sejm przegłosował również zmiany w ustawie o PTU i prawie o miarach.
NARESZCIE! Sejm przyjął ustawę penalizującą fałszowanie przebiegu liczników w samochodach 19 marca 2019 Po kilkunastu miesiącach prac legislacyjnym 15 marca 2019 Sejmu uchwalił ustawę o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym oraz ustawy - Kodeks karny , penalizując w polskim kodeksie karnym przestępstwo „kręcenia licznika” w samochodzie i wprowadzając liczne czynności administracyjne i kontrolne mające ograniczyć do minimum tę patologię.
Związek Dealerów Samochodów został członkiem Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców 19 marca 2019 Miło nam poinformować, że Związek Dealerów Samochodów został przyjęty w poczet Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku MSP.
Polska otrzymała zgodę na obowiązkowy split payment w handlu częściami do pojazdów. ZDS pyta więc – w jakim zakresie i kiedy? 19 marca 2019 Podzielona płatność obowiązuje w Polsce od 1 lipca 2018. Jak dotąd stosowanie mechanizmu jest dobrowolne – nabywca towarów lub usług samodzielnie decyduje, czy chce zapłacić kontrahentowi zwykłym przelewem, czy z zastosowaniem split payment.
,,Penalizacja kręcenia liczników” ma już termin drugiego czytania 12 marca 2019 W harmonogramie kolejnego posiedzenia Sejmu 13-15 marca 2019 znalazło się drugie czytanie ustawy o penalizacji „kręcenia liczników”. Na stronach sejmowych jest też poprawiony w trakcie prac Komisji Infrastruktury ostateczny projekt ustawy.
Związek złożył uwagi do rozporządzenia o wsparciu z Funduszu Niskoemisyjnego Transportu 12 marca 2019 Jak informowaliśmy, w dniu 14 lutego 2019 skierowano do konsultacji publicznych projekt rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków udzielania oraz sposobu rozliczania wsparcia udzielonego ze środków Funduszu Niskoemisyjnego Transportu.
Pytamy Ministerstwo Finansów: co z derogacją VAT? 12 marca 2019 Derogacja podatku VAT, pozwalająca polskiemu rządowi na utrzymanie przepisów o jedynie 50-procentowej możliwości odliczanie podatku VAT od zakupu i użytkowania samochodów została przyznana polskiemu rządowi tylko do końca tego roku.
Od 11 lipca wchodzą tablice dealerskie – notatka ze spotkania w Ministerstwie Cyfryzacji 12 marca 2019 Penalizacja kręcenia liczników to nie jedyny z kluczowych postulatów branży dealerskiej który właśnie udaje się zrealizować. Od 11 lipca 2019 zacznie obowiązywać nowelizacja Prawa o ruchu drogowym wprowadzająca profesjonalną rejestrację pojazdów, czyli tak zwane „tablice dealerskie”.