Już dziś zapisz się do ZDS! Dealerzy - Instytucje Finansowe Wybieram ASO- zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Wybieram ASO- zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

Sprawa Audatex – najnowsze działania ZDS 13 lipca 2017 W ostatnim tygodniu Związek zwrócił się do AZT Automotive GmbH (podmiot z siedzibą w Niemczech odpowiedzialny za prowadzenie tzw. koszyka napraw lakierniczych, z którego korzysta w kalkulacjach Audatex) o podjęcie natychmiastowych działań.
W Sejmie odbyło się posiedzenie podkomisji dotyczącej profesjonalnej rejestracji pojazdów 13 lipca 2017 Posiedzenie w środę 5 lipca miało charakter wstępnej i ogólnej prezentacji stanowisk. Swoje stanowiska zaprezentowali przedstawiciele branży motoryzacyjnej (ZDS, PZPM, PZPO, Stowarzyszenie Komisów), którzy oczywiście poparli projekt.
Optymizm wśród importerów. Będą nowe salony. 29 czerwca 2017 W tym tygodniu firma doradcza KPMG i Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego ogłosili wyniki pierwszego badania pt. “Barometr nastrojów menedżerów firm motoryzacyjnych”. Większość badanych uważa, że pozytywna koniunktura utrzyma się w ciągu następnego roku, a najbliższych 6 miesięcy przyniesie zwiększony poziom sprzedaży i dochodów firm motoryzacyjnych.
Związek pisze do Przewodniczącego Komisji Infrastruktury w sprawie tablic dealerskich. 29 czerwca 2017 Związek wystosował do Przewodniczącego Komisji Infrastruktury Bogdana Rzońcy pismo popierające wprowadzenie do systemu prawnego profesjonalnej rejestracji pojazdów.
Warszawa przygotowuje wprowadzenie kodeksu reklamowego 29 czerwca 2017 Od 2 tygodni trwają konsultacje nad uchwałą reklamową dla Warszawy. Powstanie tej uchwały wynika z wejścia w życie we wrześniu 2015 roku tzw. ustawy krajobrazowej, która dała prawo samorządom do przygotowywania uchwał wykonawczych. Więcej szczegółów dealerzy warszawscy znajdą na stronie: www.konsultacje.um.warszawa.pl.
Żarty się kończą. Czas na audyty dealerskich systemów ochrony danych osobowych 22 czerwca 2017 W maju 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce europejskie rozporządzenie o ochronie danych osobowych General Data Protection Regulation. Nie jest to dobra wiadomość dla Dealerów, ponieważ rozporządzenie wprowadza wiele zmian, które będą wymagały dokładnej weryfikacji i oceny obecnego poziomu administrowania i zabezpieczenia danych osobowych w firmie dealerskiej.
Obowiązkowy audyt energetyczny. Oferta dla dealerów 13 czerwca 2017 Każdy dealer o obrotach powyżej 50 milionów euro rocznie musi wykonać obowiązkowy audyt energetyczny do 30 września 2017 r. Zgodnie z zapisami ustawy z 20 maja 2016 roku o efektywności energetycznej, która weszła w życie 1 października 2016 roku każde duże przedsiębiorstwo musi poddać się obowiązkowemu audytowi energetycznemu do 30 września 2017 roku. Obowiązuje to także firmy dealerskie.
Tablice dealerskie trafią do podkomisji sejmowej 12 czerwca 2017 W dniu 8 czerwca odbyło się w Sejmie posiedzenie Komisji Infrastruktury, na którym omawiany był projekt zmian w Prawie o ruchu drogowym wprowadzający profesjonalną rejestrację Pojazdów czyli: Tablice Dealerskie.
Członkowie ZDS laureatami Nagród Rynku Dealerskiego 2017 12 czerwca 2017 W czasie 8. Kongresu Dealerów Samochodów wręczono tegoroczne Nagrody Rynku Dealerskiego dla firm i osób, które w ostatnim roku wyróżniły się na polu działalności biznesowej, marketingowej i społecznej. Wśród 9 przyznanych nagród większość przypadła firmom dealerskim będącym członkami Związku.
Nowe władze w stowarzyszeniach markowych 12 czerwca 2017 Podczas Walnego Zebrania Członków, które odbyło się 7 czerwca w Ossie wybrano nowe władze Stowarzyszenia Dealerów Samochodowych Marki Peugeot. Nowym prezesem zarządu został Artur Dąbrowski (Dejon i Dąbrowski, Legnica), wiceprezesem zarządu została Elżbieta Kotala-Rońda (Grupa Karlik, Poznań), a członkiem zarządu Agnieszka Mojsiuk (Mojsiuk Motor, Koszalin).