Już dziś zapisz się do ZDS! Dealerzy - Instytucje Finansowe Wybieram ASO- zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów Kongres Dealerów Samochodów
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Wybieram ASO- zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów
Kongres Dealerów Samochodów

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

Forum TOP100 - spotkanie największych polskich dealerów 22 lutego 2018 Już 21 marca w Hotelu Warszawianka w Jachrance k/Warszawy odbędzie się dziesiąte, jubileuszowe Forum TOP100 – spotkanie największych polskich dealerów, którzy – wraz z ekspertami – będą dyskutować o tym, jak najlepiej i najskuteczniej rozwijać dealerskie biznesy, a także jakie światowe trendy będą decydować o powodzeniu polskich dealerów w najbliższych latach.
Ustawa o elektromobilności z podpisem prezydenta 15 lutego 2018 Prezydent Andrzej Duda 5 lutego podpisał ustawę o elektromobilności. Według Ministerstwa Energii głównym celem ustawy jest upowszechnienie w Polsce elektromobilności oraz transportu z wykorzystaniem paliw alternatywnych. Nowe przepisy zakładają m.in. budowę 6 tys. punktów ładowania aut elektrycznych o normalnej mocy i 400 punktów ładowania dużej mocy.
Prezes ZDS o wpływie elektromobilności na rynek dealerski na Forum Leasingu 2018 15 lutego 2018 14-15 marca 2018 w Sound Garden Hotel w Warszawie odbędzie się pierwsza edycja Forum Leasingu. Wydarzenie dotyczące najważniejszych trendów i rozwiązań w branży leasingowej skierowane jest do polskich i zagranicznych firm. Głównymi tematami tegorocznej edycji będą ekologia, elektromobilność oraz carsharing.
Ustawa o zarządzie sukcesyjnym przyjęta przez Radę Ministrów 15 lutego 2018 Wciąż kilkaset firm dealerskich działających na polskim rynku to jednoosobowe działalności gospodarcze zarejestrowane w CEiDG. Dziś jest tak, że działalność kończy się wraz ze śmiercią osoby prowadzącej działalność wpisaną do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.
Nie straszcie dealerów. Prezes ZDS komentuje katastroficzny raport KPMG 08 lutego 2018 Firma doradcza KPMG poinformowała w styczniu o wynikach corocznego raportu KPMG International pt. „Global Automotive Executive Survey, który analizuje wiodące trendy w branży motoryzacyjnej na świecie. Edycja 2018 powstała na podstawie wywiadów przeprowadzonych z ponad 900 przedstawicielami kadry zarządzającej, prezesów, dyrektorów, członków zarządów oraz menedżerów.
Zebranie założycielskie Stowarzyszenia Prawników Rynku Motoryzacyjnego 11 kwietnia o godz. 12 w Warszawie 08 lutego 2018 Jak informowaliśmy, ZDS powołuje stowarzyszenie zrzeszające prawników obsługujących na co dzień dealerów samochodów, posiadających odpowiednią wiedzę i doświadczenie w naszej branży chcących swoją wiedzę pogłębić, żeby świadczyć pomoc prawną dealerom z większym profesjonalizmem.
Jedyne na rynku szkolenie z RODO dla dealerów – dodatkowe terminy 01 lutego 2018 Już w maju bieżącego roku na terenie całej UE zacznie obowiązywać rozporządzenie GDPR/RODO wprowadzające kompleksowe i bardzo daleko idące zmiany w zakresie ochrony danych osobowych. Zmiany te dotkną również w dużej mierze dealerów samochodów.
Związek zajął stanowisko co do projektu penalizacji cofania liczników 01 lutego 2018 W związku z opublikowaniem w dniu 11 stycznia 2018 roku projektem ustawy wprowadzającej penalizację cofania liczników (z którym można zapoznać się w tutaj) Związek Dealerów Samochodów wraz z Forum Rynku Samochodów Używanych złożył do Ministerstwa Sprawiedliwości pismo zawierające uwagi do projektu.
PILNE – prosimy o rozliczenie umów recyklingowych za 2017 rok 25 stycznia 2018 W ubiegłym tygodniu Związek otrzymał od Ambit Sp. z o.o., która zapewnia członkom ZDS sieć zbierania pojazdów wycofanych z eksploatacji listę firm która nie podała ilości pojazdów wprowadzonych w 2017, co należało zrobić do 10 stycznia 2018
RODO już za 5 miesięcy – co potrzeba do wykonywania do klientów telefonów i wysyłania maili w celu marketingowym 25 stycznia 2018 O czym nie każdy wie, prowadzenie marketingu na odległość to nie tylko zgoda na przetwarzanie danych osobowych, ale tak naprawdę trzy oddzielne zgody wyrażone dealerowi przez klienta lub potencjalnego klienta.