Już dziś zapisz się do ZDS! Może jednak nie ryzykuj? Znamy się na motoryzacji! Dealerzy - Instytucje Finansowe Karta ratownicza w pojeździe Wybieram ASO - zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów <b>Wspólny</b> głos polskich <b>Dealerów</b>
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
Może jednak nie ryzykuj?
Znamy się na motoryzacji!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Karta ratownicza w pojeździe
Wybieram ASO - zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów
Wspólny głos polskich Dealerów

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

Rusza kampania uczciwych sprzedawców używanych aut Sprawdzony/Niekręcony 23 lipca 2019 25 maja 2019 roku to ważna data dla wszystkich związanych z handlem samochodami używanymi. Tego dnia weszła w życie ustawa penalizująca w kodeksie karnym przestępstwo „kręcenia liczników”.
Senatorowie poprawią projekt zmian w rejestracjach pojazdów – pojazdy nowe bez obowiązku rejestracji w ciągu 30 dni od sprowadzenia 16 lipca 2019 W parlamencie procedowana jest nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw, która będzie nowelizować także Prawo o ruchu drogowym.
Kolejna kuriozalna interpretacja RODO. Może jednak nie ryzykuj? 16 lipca 2019 W obecnym stanie prawnym pracodawcy nie mogą samodzielnie prowadzić kontroli stanu trzeźwości pracowników, w tym kontroli wyrywkowych – tak „orzekł” w swojej interpretacji Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Zdaniem organu nadzoru przesądza o tym brzmienie art. 17 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.
"Tablice dealerskie" od 11 lipca 16 lipca 2019 Od 11 lipca 2019 polscy dealerzy mogą składać wnioski o wydanie profesjonalnych tablic i blankietów profesjonalnych dowodów rejestracyjnych. Tego dnia weszła w życie ustawa wprowadzająca do Prawa o ruchu drogowym instytucję profesjonalnej rejestracji pojazdów.
RUSZA KAMPANIA UCZCIWYCH SPRZEDAWCÓW AUT UŻYWANYCH SPRAWDZONY/NIEKRĘCONY 16 lipca 2019 25 maja 2019 roku to ważna data dla wszystkich związanych z handlem samochodami używanymi. Tego dnia weszła w życie ustawa penalizująca w kodeksie karnym przestępstwo „kręcenia liczników”.
CARSALON – nowe rozwiązania dla dealerów, nowy partner Związku 16 lipca 2019 Lokalizacja przestaje mieć znaczenie dla firmy, kiedy wykorzystujemy najnowsze technologie. Co ciekawe, nie ma już znaczenia czy od sektora naszej działalności.
RUSZA KAMPANIA UCZCIWYCH SPRZEDAWCÓW AUT UŻYWANYCH SPRAWDZONY/NIEKRĘCONY 09 lipca 2019 25 maja 2019 roku to ważna data dla wszystkich związanych z handlem samochodami używanymi. Tego dnia weszła w życie ustawa penalizująca w kodeksie karnym przestępstwo „kręcenia liczników”. Sama zmiana przepisów to jednak za mało!
TABLICE DEALERSKIE już za tydzień 09 lipca 2019 Już za tydzień 11 lipca wchodzi w życie ustawa o profesjonalnej rejestracji pojazdów wprowadzająca do polskiego porządku prawnego tzw. „tablice dealerskie”.
Rząd przyjął stanowisko wobec projektu ustawy o „zakazie cesji” 02 lipca 2019 Po kilku miesiącach oczekiwania 14 czerwca 2019 roku Rada Ministrów przyjęła stanowisko wobec senackiego projektu ustawy „o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych wynikających z czynu niedozwolonego (druk nr 3136)” zwanej często „ustawą o zakazie cesji”.
Nowy wzór zaświadczenia o badaniu technicznym pojazdu 02 lipca 2019 Rządowe Centrum Legislacji opublikowało i skierowało do konsultacji publicznych projekt zmiany rozporządzenia w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach (numer wykazu RCL: 286).