Już dziś zapisz się do ZDS! SPRM Znamy się na motoryzacji! Dealerzy - Instytucje Finansowe Wybieram ASO - zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
SPRM Znamy się na motoryzacji!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Wybieram ASO - zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

Coraz bliżej obowiązkowy split payment w branży handlu częściami do samochodów i motocykli 05 lutego 2019 Mechanizm podzielonej płatności (tzw. split payment) polega na tym, że przelew bankowy, wykonywany przez nabywcę towaru lub usługi, dzielony jest na dwie części – część przelewu, która dotyczy kwoty netto z faktury trafia na rachunek podstawowy, zaś kwota podatku VAT trafia na specjalny rachunek VAT.
ZDS interweniuje u ministra Ziobry w sprawie penalizacji cofania liczników 29 stycznia 2019 Temat penalizacji „kręcenia liczników” zatracił swoją dynamikę.
„Zakaz cesji” jednak możliwy. Projekt ustawy o świadczeniu usług odszkodowawczych pomimo protestów przedsiębiorców trafił do pierwszego czytania 22 stycznia 2019 Pomimo protestów organizowanych przez środowiska polskich przedsiębiorców, w tym pikiet pod gmachem Sejmu w ostatnich dniach został skierowany do pierwszego czytania kontrowersyjny projekt ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych wynikających z czynu niedozwolonego.
Uwaga serwisy – weszło w życie nowe „rozporządzenie złomowe” 22 stycznia 2019 W dniu 31 grudnia 2018 roku weszło w życie rozporządzenie Ministra Przedsiębiorczości i Technologii w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy eliminowaniu przedmiotów niebezpiecznych, w tym wybuchowych, ze złomu metali z dnia 8 listopada 2018 r. (Dz.U. z 2018 r. poz. 2240).
Uwaga dealerzy posiadający stacje ładowania – powstała obowiązkowa Ewidencja Infrastruktury Paliw Alternatywnych 22 stycznia 2019 Ewidencja jest rejestrem publicznym prowadzonym dla zapewnienia użytkownikom pojazdów elektrycznych i pojazdów napędzanych gazem ziemnym informacji ułatwiających korzystanie z tych pojazdów (art. 42 ust. 1 ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych).
Sejm przygotowuje jawny zamach na pieniądze ubezpieczonych 17 stycznia 2019 Projekt ustawy o świadczeniu usług odszkodowawczych pomimo protestów przedsiębiorców trafił do pierwszego czytania.
Kolejna rekomendacja techniczna OMRT. Teraz normalia 15 stycznia 2019 W dniu 9 stycznia odbyło się pierwsze tegoroczne posiedzenie Ogólnopolskiej Motoryzacyjnej Rady Technicznej. W trakcie posiedzenia przyjęto kolejną, piątą rekomendację techniczną do stosowania przez serwisy blacharsko-lakiernicze w procesie likwidacji i rozliczenia szkód komunikacyjnych.
Penalizacja kręcenia liczników. ZDS apeluje do Sejmu o pilne wznowienie prac nad ustawą 15 stycznia 2019 Związek wystosował w tym tygodniu pisma do marszałka Sejmu, przewodniczącego Komisji Infrastruktury oraz do Ministrów Sprawiedliwości i Infrastruktury w sprawie pilnego wznowienia prac sejmowych nad rządowym projektem ustawy o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym oraz ustawy - Kodeks karny (druk nr 2878).
Seminarium dla serwisów w Łodzi dotyczące indywidualnego wyliczenia „Kodu 51” dotyczącego kosztów materiałów lakierniczych 15 stycznia 2019 Ogólnopolska Motoryzacyjna Rada Techniczna w skład której wchodzi Związek Dealerów Samochodów, Polska Izba Motoryzacji, Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego oraz Związek Rzemiosła Polskiego przyjęła pierwsze rekomendacje techniczne dotyczące zasad napraw blacharsko-lakierniczych w procesie likwidacji i rozliczenia szkód komunikacyjnych.
Związek Dealerów Samochodów zgłosił pytania w konsultacjach MF dotyczących pojazdów firmowych 08 stycznia 2019 W grudniu 2018 roku resort finansów przeprowadził konsultacje podatkowe w zakresie objaśnień zmienianych od 1 stycznia 2019 roku przepisów odnoszących się do samochodów osobowych wykorzystywanych w działalności prowadzonej przez podatników.