Już dziś zapisz się do ZDS! Dealerzy - Instytucje Finansowe Wybieram ASO- zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Wybieram ASO- zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

Zaprezentowano projekt ustawy o elektromobilności 05 maja 2017 W minionym tygodniu Ministerstwo Energii skierowało do konsultacji międzyresortowych i konsultacji publicznych (w tym do ZDS) projekt ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.
Sąd Najwyższy oddalił skargę kasacyjną CIO w sprawie przeciwko dealerowi 05 maja 2017 W sprawie przeciwko Centrum Inwestycyjno-Oddłużeniowemu Sp. z o.o. dealerzy odnieśli kolejny (i jak się wydaje - ostateczny) sukces. Wyrokiem z dnia 11 marca w sprawie sygn. akt III CSK 2/16 Sąd Najwyższy oddalił skargę kasacyjną syndyka masy upadłości Centrum Inwestycyjno-Oddłużeniowego Sp. z o.o. złożoną w sprawie o zapłatę przeciwko dealerowi.
Czas nagli. Duzi dealerzy muszą wykonać obowiązkowy audyt energetyczny do 30 września 28 kwietnia 2017 Zgodnie z zapisami ustawy z 20 maja 2016 roku o efektywności energetycznej, która weszła w życie 1 października 2016 roku każde duże przedsiębiorstwo musi poddać się obowiązkowemu audytowi energetycznemu do 30 września 2017 roku. Obowiązuje to także firmy dealerskie.
Rejestracje dealerskie. Akceptacja projektu przez Rząd 28 kwietnia 2017 W dniu 25.04 br. Rada Ministrów przyjęła projekt zmiany ustawy prawo o ruchu drogowym w zakresie wprowadzenia tzw. profesjonalnej rejestracji.
Prośba o wypełnienie „Badania Satysfakcji Dealerów Samochodowych" 28 kwietnia 2017 Jeszcze tylko przez kilka najbliższych dni, będzie można wziąć udział w dziewiątej edycji Badania Satysfakcji Dealerów Samochodowych.
ZDS protestuje w sprawie dyskryminacji przedsiębiorców w projekcie ustawy o ochronie danych 21 kwietnia 2017 Związek wystosował do Ministerstwa Cyfryzacji opinię w sprawie projektu nowej ustawy o ochronie danych osobowych, w której podobnie jak inne polskie organizacje przedsiębiorców, protestuje przeciwko wprowadzeniu w ustawie nierównej odpowiedzialności za naruszanie warunków stosowania ustawy.
UOKiK odpowiedział na zawiadomienie ZDS w sprawie Audatex. Dalsze czynności Związku w sprawie 21 kwietnia 2017 Jak pisaliśmy, sprawa dotyczy zmian w wartościach materiałów lakierniczych w wykonywanych przez Audatex dla dealerów kalkulacjach napraw, która powoduje zaniżenie wartości świadczeń wypłacanych przez ubezpieczycieli (zarówno przy metodzie kosztorysowej jak i serwisowej).
Kontrowersyjny wyrok NSA w sprawie odliczania 100% VAT przy odpłatnym wynajmie samochodów 21 kwietnia 2017 W dniu 11 kwietnia Naczelny Sąd Administracyjny wydał orzeczenie (sygn. akt I FSK 1721/15) dotyczące odliczania podatku VAT przy odpłatnym wynajmie samochodów pracownikom firmy. Zgodnie wyrokiem NSA, jeśli firma odpłatnie wynajmuje samochód pracownikom, aby mogli jeździć nim w celach prywatnych, to może odliczyć tylko 50 proc. podatku naliczonego przy jego zakupie i eksploatacji.
Związek wezwał Krajowy Rejestr Długów do sprostowania nieprawdziwego raportu 14 kwietnia 2017 W opublikowanym przez KRD raporcie „Motoryzacja wrzuca wyższy bieg, ale dławi się w spalinach długów” można m.in. znaleźć informację, że „Do blisko 442 milionów złotych wzrosło zadłużenie branży motoryzacyjnej notowane w Krajowym Rejestrze Długów. To prawie 30% więcej w stosunku do lipca 2016 roku. Przede wszystkim odpowiadają za nie dilerzy samochodowi i sprzedawcy części”.
Przedstawiamy manual dotyczący obowiązków sprawozdawczo-finansowych dealerów 14 kwietnia 2017 W Strefie Członkowskiej (w zakładce Strefa Edukacyjna - ochrona środowiska) członkowie związku mogą znaleźć manual dotyczący obowiązków sprawozdawczo-finansowych dealera w zakresie ochrony środowiska tj. KOBiZE, serwisowania klimatyzacji, opłat za korzystanie ze środowiska oraz recyklingu pojazdów.