Już dziś zapisz się do ZDS! Dealerzy - Instytucje Finansowe Wybieram ASO- zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Wybieram ASO- zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

Rząd przyjął projekt ustawy o podzielonej płatności (split payment). Jak postąpią importerzy? 27 września 2017 We wtorek 19 września Rząd przyjął projekt ustawy wprowadzającej do polskiego systemu prawnego podzieloną płatność faktur VAT tzw. split payment. Jeśli ustawa przejdzie przez Sejm będzie obowiązywać od 1 kwietnia 2018. Istota zmian prawa polega na tym, że zapłata za nabyty towar lub usługę dzielona będzie na dwie części.
Sejm przegłosował nowelizację Prawa o ruchu drogowym w zakresie Centralnej Ewidencji Pojazdów 27 września 2017 W dniu 15 września 2017 r. Sejm uchwalił ustawę o zmianie ustawy dotyczącą Prawa o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw w zakresie Centralnej Ewidencji Pojazdów. Zapraszamy do zapoznania się ze zmianami.
ZDS/Grupy Zakupowe - specjalna oferta usług BIG.pl dla dealerów 27 września 2017 Trudno sobie wyobrazić prowadzenie zyskownego biznesu dealerskiego bez właściwego zarządzania płynnością finansową firmy. Historia naszej branży zna niejeden przypadek przedsiębiorstwa, które stanęło przed poważnymi kłopotami, gdy wśród jego kontrahentów pojawili się nagle klienci notorycznie opóźniający zapłatę albo niepłacący wcale.
Karta ratownicza w aucie - promocja bezpieczeństwa na drogach.
Karta ratownicza w aucie - promocja bezpieczeństwa na drogach. 22 września 2017 Szanowni Państwo chcielibyśmy przypomnieć o istniejącej akcji bezpiecznej jazdy na polskich drogach razem z kartą ratowniczą w samochodzie. Jesteśmy wdzięczni, że jesteście z nami i popieracie ideę promowania bezpieczeństwa. Mamy także nadzieję, że będziecie dalej wspierać i pomagać naszym służbom ratunkowym w jak najsprawniejszym udzielaniu pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach.
Reaktywowano działalność Ogólnopolskiej Rady Technicznej 21 września 2017 12 września, po kilkunastu latach przerwy, reaktywowano działalność Ogólnopolskiej Rady Technicznej, która działała poprzednio w latach 1997 – 2001. Inicjatorami reaktywacji ORT były organizacje motoryzacyjne Polska Izba Motoryzacji, Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, Związek Dealerów Samochodów i Związek Rzemiosła Polskiego.
Kolejny krok do tablic dealerskich - odbyło się posiedzenie podkomisji sejmowej 21 września 2017 W środę 13 września w Sejmie odbyło się posiedzenie specjalnej podkomisji Komisji Infrastruktury, na którym omawiany był projekt zmian w wprowadzający profesjonalną rejestrację pojazdów, czyli tzw. tablice dealerskie (między innymi, ponieważ uprawnieni do ich stosowania będą także producenci).
ZDS/Grupy zakupowe – artykuły biurowe 21 września 2017 Dzisiaj w ramach programu ZDS/Grupy zakupowe chcielibyśmy zwrócić uwagę na kategorię artykułów biurowych. BiznesGrupa przygotowała specjalną ofertę dla Dealerów. Ceny zamawianych produktów negocjowane są z naszymi Partnerami w ramach grupy zakupowej i dzięki temu udaje się uzyskać wyższe rabaty.
Wzór odpowiedzi na nieuznawanie przez towarzystwa ubezpieczeniowe zwiększenia wartości kodu 51 w kalkulacjach Audatex 21 września 2017 W sierpniu w biuletynie specjalnym przedstawiliśmy rekomendację ZDS i PIM, aby w sytuacji nieuzasadnionego obniżenia wartości koszyka materiałów lakierniczych AZT
ZDS/Grupy zakupowe – przesyłki kurierskie 30 procent taniej 14 września 2017 Już działa uruchomiony przez ZDS program ZDS/Grupy Zakupowe, mający promować kontrolę i obniżenie kosztów działań biznesowych. Co tydzień będziemy prezentować poszczególne grupy towarowe dostępne w programie w ramach grup zakupowych. DZIŚ – PRZESYŁKI KURIERSKIE.
Zmiany w koncepcji podatku od obiektów handlowo-usługowych, w tym obiektów dealerskich 14 września 2017 W lipcu Ministerstwo Finansów opublikowało projekt nowelizacji ustawy o CIT i PIT, w którym zawarte są kolejne pomysły na uszczelnienie podatków i przeciwdziałanie optymalizacji podatkowej. W projekcie znalazł się zapis wprowadzający tzw. minimalny podatek dochodowy od właścicieli obiektów handlowych o wartości powyżej 10 mln zł.