Już dziś zapisz się do ZDS! Dealerzy - Instytucje Finansowe Wybieram ASO- zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Wybieram ASO- zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

Tablice dealerskie przegłosowane w Senacie 23 listopada 2017 Jak informowaliśmy w zeszłym tygodniu, projekt tablic dealerskich w Senacie dopadły pewne perypetie. Według senatorów ustawa dopuszczała zbyt szeroki krąg podmiotów do profesjonalnej rejestracji oraz miałaby ułatwiać niepłacenie podatku akcyzowego. Istniało nawet pewne ryzyko, że z projektu zostanie wykreślona trzecia grupa podmiotów uprawnionych, czyli dystrybutorzy, a więc m.in. dealerzy.
Kolejny dealerski postulat bliżej realizacji – Minister Sprawiedliwości zapowiada penalizację kręcenia liczników 23 listopada 2017 W dniu 16 listopada 2017, na specjalnej konferencji prasowej minister Zbigniew Ziobro ogłosił, że Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało zmiany w prawie, które mają ukrócić proceder „przekręcania” liczników w używanych autach.
ZDS/Grupy Zakupowe – haki holownicze 23 listopada 2017 W ramach grupy zakupowej Biznes Grupa, prezentujemy produkt, który dealerzy mogą nabyć na bardzo korzystnych warunkach. Dzisiaj są to haki holownicze.
Tablice dealerskie z perypetiami w Senacie 16 listopada 2017 Okazuje się, że tablice dealerskie w Senacie nie będą tylko formalnością. W środę 8 listopada odbyło się posiedzenie Komisji Infrastruktury, na którym poprawki do ustawy zgłosiło Biuro Legislacyjne Senatu.
Split payment – tym razem odpowiedź KIA 16 listopada 2017 Kilka tygodni temu Związek wystosował do wszystkich importerów samochodów list z zapytaniem o planowaną politykę w zakresie stosowania modelu split payment we wzajemnych rozliczeniach handlowych Dealer – Importer po 1 kwietnia 2018 roku. W tym tygodniu do biura Związku wpłynęła kolejna odpowiedź, tym razem z KIA Motors Polska.
ZDS/Grupy Zakupowe – Aromamarketing 16 listopada 2017 Dzisiaj BiznesGrupa przedstawia usługę marketingu zapachowego. Aromamarketing to jeden z czynników, który już teraz determinuje pozycję firmy na rynku. Zapach jest dopełnieniem wrażeń klienta, wpływa na jego emocje, pamięć i lojalność. Dzięki tej wiedzy dealer może sprawić, że odczucia klienta z pobytu w salonie będą sumą samych pozytywnych wrażeń.
Zjawiska korupcyjne przy zlecaniu zabudów – przygotowanie do akcji ZDS/ANKIETA 15 listopada 2017 Przypominamy o ankiecie dzięki której możecie Państwo wesprzeć akcję Związku Dealerów Samochodów, który przygotowuje akcję prawno - informacyjną, mającą na celu jak największe ograniczenie zjawiska korupcji przy zlecaniu wykonania zabudów w stacjach dealerskich.
Split payment. Kolejne odpowiedzi od importerów 09 listopada 2017 Kilka tygodni temu Związek wystosował do wszystkich importerów samochodów list z zapytaniem o planowaną politykę w zakresie stosowania modelu split payment we wzajemnych rozliczeniach handlowych Dealer – Importer po 1 kwietnia 2018 roku.
Odbyła się konferencja na temat cofania liczników w pojazdach 09 listopada 2017 30 Października w Warszawie w siedzibie Komisji Europejskiej odbyła się Międzynarodowa konferencja „Powstrzymać proceder cofania liczników”, zorganizowana przecz czeskiego posła do Parlamentu Europejskiego Tomasa Zdechovskiego.