Już dziś zapisz się do ZDS! Dealerzy - Instytucje Finansowe Wybieram ASO- zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów Kongres Dealerów 2018
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Wybieram ASO- zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów
Kongres Dealerów 2018

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

Wraca pomysł na „strefy czystego transportu” 05 kwietnia 2018 21 marca rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych oraz niektórych innych ustaw. Przyjęty projekt wprowadza także kilka zmian do ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Jedną z najważniejszych jest to, że daje gminom prawo do pobierania opłat za wjazd do tzw. stref czystego transportu.
RODO już za 2 miesiące – dlaczego dealer musi zawrzeć nawet kilkadziesiąt umów z podmiotami przetwarzającymi (procesorami)? 29 marca 2018 Każda firma dealerska w swojej codziennej działalności korzysta z oferty różnych usługodawców i podwykonawców. W zakresie w jakim świadczenie takich usług wymaga przetwarzania danych osobowych (czy to klientów, czy pracowników dealera), konieczne jest zawarcie oddzielnych umów, które RODO nazywa umowami z podmiotami przetwarzającymi.
Odbyło się posiedzenie Rady Dealerów – termin Walnego Zgromadzenia 23 maja 2018 29 marca 2018 W dniu 22 marca w Jachrance odbyło się posiedzenie Rady Dealerów Związku Dealerów Samochodów.
Co dealer może robić w niedzielę? 22 marca 2018 Mieliśmy o tym nie pisać, bo wszystko wydawało się jasne. Z uwagi jednak na pojawiające się zapytania, jak również pomysły działów marketingu otwierania salonów w niedzielę (bez zamówień, ani sprzedaży, ani jazd próbnych, tylko z oglądaniem) postanowiliśmy stworzyć manual "Co dealer może w niedzielę?".
Posiedzenie Zespołu Technicznego OMRT 22 marca 2018 W dniu 15 marca odbyło się pierwsze posiedzenie Zespołu Technicznego Ogólnopolskiej Motoryzacyjnej Rady Technicznej. Tematem posiedzenia był harmonogram prac w zakresie przygotowania pierwszych rekomendacji technicznych OMRT w zakresie napraw, likwidacji i rozliczania szkód komunikacyjnych.
Zebranie założycielskie Stowarzyszenia Prawników Rynku Motoryzacyjnego 11 kwietnia o godz. 12 w Warszawie 22 marca 2018 Jak już informowaliśmy, ZDS powołuje stowarzyszenie zrzeszające prawników obsługujących na co dzień dealerów samochodów, posiadających odpowiednią wiedzę i doświadczenie w naszej branży chcących swoją wiedzę pogłębić, żeby świadczyć pomoc prawną dealerom z większym profesjonalizmem.
Zjawiska korupcyjne przy zlecaniu zabudów. Czas z tym skończyć ! Akcja Związku Dealerów Samochodów 15 marca 2018 W ostatnich miesiącach Związek Dealerów Samochodów zidentyfikował w polskich firmach dealerskich poważny problem dotyczący zjawisk korupcyjnych przy zlecaniu wykonania zabudów w stacjach dealerskich.
Przygotowania do split payment – prosimy o wszystkie informacje 08 marca 2018 Przypominamy, że 1 lipca tego roku wchodzi do polskiego systemu prawnego podzielona płatność faktur VAT tzw. split payment.
Pełna wiedza o elektromobilności - rekomendacja dla członków ZDS 08 marca 2018 Wszystko wskazuje na to, że najbliższe lata będą miały ogromne znaczenie dla zmian na rynku produkcji i dystrybucji samochodów. Jedną z podstawowych ról w tym zmianach odegrają samochody elektryczne i wszystkie zjawiska związane z rozwojem tego segmentu pojazdów. Będą one miały też znaczny wpływ na rynek dealerski. Dlatego trzeba trzymać rękę na pulsie.