Już dziś zapisz się do ZDS! Dealerzy - Instytucje Finansowe Wybieram ASO- zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Wybieram ASO- zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

Sprawa Otomoto.pl nabiera tempa 08 czerwca 2017 W czerwcu 2015 Związek Dealerów Samochodów zawiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów o wykorzystywaniu pozycji dominującej poprzez podwyższenie cen ogłoszeń na portalu Otomoto.pl, które w zależności od ilości zamieszczanych przez dealerów ofert, wzrosły z 400 proc. do ponad 1000 proc.
Odbyło się Walne Zgromadzenie Związku. Nowy skład Rady Dealerów od września 31 maja 2017 W dniu 24 maja w Warszawie odbyło się Walne Zgromadzenie Związku Dealerów Samochodów.
Tablice dealerskie już po pierwszym czytaniu w Sejmie 31 maja 2017 24 maja odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu zmiany ustawy – Prawo o ruchu drogowym, która zakłada wprowadzenie tzw. profesjonalnej rejestracji pojazdów. Projekt uzyskał akceptację Sejmu (wszystkie głosy ZA) i został przesłany do dalszych prac w Komisji Infrastruktury.
Dane z kontroli Inspekcji Ochrony Środowiska z 2016 roku – dealerzy oczywiście nadreprezentowani, ale też uczciwsi 19 maja 2017 Związek Dealerów Samochodów uzyskał z Ministerstwa Środowiska dane dotyczące kontroli przestrzegania przepisów dotyczących zawartości LZO w produktach do lakierowania i odnawiania pojazdów.
Projekt ustawy o "tablicach dealerskich” idzie do pierwszego czytania w Sejmie 12 maja 2017 8 maja rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym trafił do Sejmu i otrzymał nr 1543. 11 maja został skierowany do pierwszego czytania, prawdopodobnie na najbliższym posiedzeniu Sejmu. Jako, że to projekt rządowy za chwilę trafi do konsultacji społecznych także do ZDS.
Zaprezentowano projekt ustawy o elektromobilności 05 maja 2017 W minionym tygodniu Ministerstwo Energii skierowało do konsultacji międzyresortowych i konsultacji publicznych (w tym do ZDS) projekt ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.
Sąd Najwyższy oddalił skargę kasacyjną CIO w sprawie przeciwko dealerowi 05 maja 2017 W sprawie przeciwko Centrum Inwestycyjno-Oddłużeniowemu Sp. z o.o. dealerzy odnieśli kolejny (i jak się wydaje - ostateczny) sukces. Wyrokiem z dnia 11 marca w sprawie sygn. akt III CSK 2/16 Sąd Najwyższy oddalił skargę kasacyjną syndyka masy upadłości Centrum Inwestycyjno-Oddłużeniowego Sp. z o.o. złożoną w sprawie o zapłatę przeciwko dealerowi.
Czas nagli. Duzi dealerzy muszą wykonać obowiązkowy audyt energetyczny do 30 września 28 kwietnia 2017 Zgodnie z zapisami ustawy z 20 maja 2016 roku o efektywności energetycznej, która weszła w życie 1 października 2016 roku każde duże przedsiębiorstwo musi poddać się obowiązkowemu audytowi energetycznemu do 30 września 2017 roku. Obowiązuje to także firmy dealerskie.
Rejestracje dealerskie. Akceptacja projektu przez Rząd 28 kwietnia 2017 W dniu 25.04 br. Rada Ministrów przyjęła projekt zmiany ustawy prawo o ruchu drogowym w zakresie wprowadzenia tzw. profesjonalnej rejestracji.
Prośba o wypełnienie „Badania Satysfakcji Dealerów Samochodowych" 28 kwietnia 2017 Jeszcze tylko przez kilka najbliższych dni, będzie można wziąć udział w dziewiątej edycji Badania Satysfakcji Dealerów Samochodowych.