Już dziś zapisz się do ZDS! SPRM Znamy się na motoryzacji! Dealerzy - Instytucje Finansowe Wybieram ASO - zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
SPRM Znamy się na motoryzacji!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Wybieram ASO - zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

Ważny MANUAL: obowiązki sprawozdawczo-finansowe dealerów i warsztatów na przełomie lutego i marca 05 marca 2019 Przełom lutego i marca to zwyczajowo moment w którym dealerzy i warsztaty mają z tytułu szeregu różnych aktów prawnych obowiązki sprawozdawczo-finansowe dotyczące roku poprzedniego.
Barometr dealerski. Dealerzy na procencie – sprzedawcy czy agenci? 05 marca 2019 Kolejni producenci ogłaszają nowe – mniej lub bardziej teoretyczne – koncepcje sprzedaży samochodów. Jedni kładą nacisk na bezpośrednią sprzedaż aut w internecie, inni próbują przenosić ją poza sieć dealerską – choćby do supermarketów – a jeszcze inni ścinają marżę i zostawiają dealerom rolę co najwyżej... „wydawaczy” pojazdów.
Schematy podatkowe – trzeba jednak to zrobić 05 marca 2019 W grudniu informowaliśmy Państwa o nowym obowiązku, który spadł na polskie firmy, w tym na dealerów – raportowania tzw. schematów podatkowych.
ZDS pisze do ministra Zbigniewa Ziobry w sprawie „zakazu cesji” 26 lutego 2019 W tym tygodniu kontynuowaliśmy temat ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych wynikających z czynu niedozwolonego, zwanej także ustawą o kancelariach odszkodowawczych, a w branży warsztatowej ustawą o zakazie cesji.
ZDS rozpoczął współpracę z agencją public relations M&CC 26 lutego 2019 Agencja M&CC będzie odpowiadała za wsparcie Związku Dealerów Samochodów we współpracy z mediami, kreowaniu wizerunku organizacji oraz stworzeniu wspólnych projektów komunikacyjnych dla branży dealerów samochodów w Polsce.
Schematy podatkowe – trzeba jednak to zrobić 26 lutego 2019 W grudniu informowaliśmy Państwa o nowym obowiązku, który spadł na polskie firmy, w tym na dealerów – raportowania tzw. schematów podatkowych.
Penalizacja „kręcenia liczników”. Ustawa trafiła do drugiego czytania 26 lutego 2019 21 lutego odbyło się posiedzenie Komisji Infrastruktury rozpatrujące uwagi i poprawki do ustawy penalizującej fałszowanie wskazań liczników w samochodach.
Prosimy o uwagi do projektu rozporządzenia o Funduszu Niskoemisyjnego Transportu 19 lutego 2019 Projekt rozporządzenia Ministra Energii o wsparciu z Funduszu Niskoemisyjnego Transportu przewiduje dopłatę w wysokości do 36 tys. zł do zakupu samochodu elektrycznego. Projekt przewiduje też wsparcie budowy lub rozbudowy infrastruktury dla energii elektrycznej, CNG i LNG oraz wodoru.
Związek Dealerów Samochodów przygotował stanowisko branży w zakresie rozliczania pojazdów firmowych po 1 stycznia 19 lutego 2019 Związek Dealerów Samochodów przy współpracy z kancelarią Gekko Taxens przygotował stanowisko branży dealerów samochodów w zakresie planowanych objaśnień w sprawie nowych przepisów dotyczących amortyzacji, leasingu i eksploatacji pojazdów.
Ustawa o „zakazie cesji”. Pierwsze czytanie przerwane! 19 lutego 2019 W środę 13 lutego na Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka odbyło się pierwsze czytanie senackiego projektu ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych wynikających z czynu niedozwolonego, zwanej przez branżę „ustawą o zakazie cesji.” Posiedzenie nie poszło po myśli inicjatorów ustawy czyli senatora Biereckiego i Polskiej Izby Ubezpieczeń.