Już dziś zapisz się do ZDS! Dealerzy - Instytucje Finansowe Wybieram ASO- zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów Kongres Dealerów Samochodów
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Wybieram ASO- zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów
Kongres Dealerów Samochodów

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

Zebranie założycielskie Stowarzyszenia Prawników Rynku Motoryzacyjnego 11 kwietnia w Warszawie 25 stycznia 2018 Sprawy takie jak CIO czy sprawa Towarzystwa Lexus, w których masowo pozwano dealerów pokazały jak bardzo ważna jest skuteczna wymiana informacji i orzecznictwa pomiędzy dealerami. Pomimo że sprawa może być różnie oceniana od strony prawnej, to jednak sądy dążą przede wszystkim do jednolitości orzecznictwa.
Sejm w ekspresowym trybie przyjął ustawę o elektromobilności 18 stycznia 2018 Zgodnie z przewidywaniami Sejm przyjął w dniu 11 stycznia ustawę o elektromobilności i paliwach alternatywnych.
Zebranie założycielskie Stowarzyszenia Prawników Rynku Motoryzacyjnego 11 kwietnia w Warszawie 18 stycznia 2018 Sprawy takie jak CIO czy sprawa Towarzystwa Lexus, w których masowo pozwano dealerów pokazały jak bardzo ważna jest skuteczna wymiana informacji i orzecznictwa pomiędzy dealerami.
ZDS pisze do Ministerstwa Sprawiedliwości w sprawie cofania liczników 18 stycznia 2018 W listopadzie 2017 roku na specjalnej konferencji prasowej ministrowie Ziobro i Jaki zaprezentowali koncepcję długo oczekiwanej przez branżę penalizacji cofania liczników w pojazdach mechanicznych. W minionym tygodniu Związek wystosował do MS pismo w którym w imieniu branży, wyraził pełne poparcie dla wprowadzenia do polskiego systemu prawa karnego tego rozwiązania.
Jedyne na rynku szkolenie z RODO dla dealerów – dodatkowe terminy 18 stycznia 2018 Już w maju przyszłego roku na terenie całej UE zacznie obowiązywać rozporządzenie GDPR/RODO wprowadzające kompleksowe i bardzo daleko idące zmiany w zakresie ochrony danych osobowych. Zmiany te dotkną również w dużej mierze dealerów samochodów.
Dealerskie wyzwania na rok 2018 11 stycznia 2018 Początek roku to moment kiedy wszyscy wskazują sobie cele i wyzwania na najbliższe dwanaście miesięcy. Tak też musi być w polskiej branży dealerskiej.
Rząd przyjął projekt ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych 11 stycznia 2018 Projekt zakłada między innymi, że część urzędów państwowych będzie miała obowiązek kupowania pojazdów elektrycznych. Przewidziana ścieżka dojścia do 50 proc. udziału, rozłożona została na 8 lat (do roku 2025). Limitem w takim samym czasie zostały objęte także samorządy, tyle że jest on niższy, gdyż wynosi 30 proc.
Posiedzenie Rady Dealerów ZDS 21 grudnia 2017 W dniu 14 grudnia odbyło się posiedzenie Rady Dealerów ZDS. Wśród wielu tematów obrad za najważniejszy uznano działania mające na celu jak najlepsze przygotowanie rynku dealerskiego do wdrożenia w maju 2018 roku nowych przepisów dotyczących ochrony danych osobowych.
Odbyło się posiedzenie Forum Rynku Samochodów Używanych 21 grudnia 2017 We wtorek 12 grudnia odbyło się kolejne posiedzenie Forum Rynku Samochodów Używanych, czyli działającego przy ZDS zrzeszenia dealerów sprzedających najwięcej aut używanych. Nowym przewodniczącym Forum został Przemysław Vonau (Autlet).