Już dziś zapisz się do ZDS! Dealerzy - Instytucje Finansowe Wybieram ASO- zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów Kongres Dealerów Samochodów
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Wybieram ASO- zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów
Kongres Dealerów Samochodów

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

List otwarty branży motoryzacyjnej do Ministra Finansów 04 kwietnia 2013 Komisja Europejska uznała złożony w grudniu wniosek o derogację upoważniającą do wprowadzenia zmian w poborze podatku VAT za niepełny i niejasny oraz poprosiła Ministerstwo Finansów o jego wyjaśnienia i uzupełnienie.
Zakończyła prace grupa robocza ds. "uszczelnienia" systemu stacji kontroli pojazdów 04 kwietnia 2013 W grudniu 2012 roku z inicjatywy Ministerstwa Transportu, powołana została grupa robocza, zadaniem której było sformułowanie propozycji rozwiązań strategicznych systemu badań technicznych pojazdów.
Branży udało się zablokować wniosek o derogację VAT w Brukseli: Komisja Europejska odsyła Ministrowi Finansów wniosek o derogację i zapowiada wnikliwą kontrolę takich wniosków 25 marca 2013 Związek Dealerów Samochodów złożył bardzo obszerne pismo do Komisji Europejskiej mające na celu zablokowanie w tym organie europejskim wniosku rządu Rzeczypospolitej Polskiej o udzielenie kolejnej derogacji w pełnym odliczeniu podatku VAT.
ZDS składa skargę do sądu na decyzję Ministerstwa Finansów ws. upublicznienia wniosku do KE o derogację VAT 25 marca 2013 Związek zaskarżył sprawę braku ujawnienia wniosku o derogację VAT do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, który oceni zasadność odmowy upublicznienia wniosku.
Pierwsze tegoroczne posiedzenie Rady Dealerów - ustalono termin Walnego Zgromadzenia 25 marca 2013 W dniu 21 marca br. odbyło się pierwsze tegoroczne posiedzenie Rady Dealerów ZDS.
Ministerstwo Finansów podtrzymuje w mocy własną decyzję ws. upublicznienia wniosku do KE o derogację VAT 22 marca 2013 Związek wszczął procedurę odwoławczą w sprawie nieujawnienia przez Ministerstwo Finansów treści wniosku do KE o derogację w sprawie sposobu naliczania podatku VAT.
Przedstawiciele ZDS na posiedzeniu Międzyresortowego Zespołu do spraw Wzrostu Konkurencyjności Przemysłu Motoryzacyjnego 22 marca 2013 Kolejny już raz Związek uczestniczył w posiedzeniu powołanego przez Premiera Międzyresortowego Zespołu ds. Wzrostu Konkurencyjności Przemysłu Motoryzacyjnego (w pracach tego Zespołu uczestniczą przedstawiciele Ministerstw m.in. Gospodarki, Finansów, Transportu, Środowiska). Najważniejszym punktem posiedzenia była sprawa VAT od nabywanych przez firmy pojazdów.
Konsolidacja stop. Ogłoszono listę największych polskich dealerów TOP50 22 marca 2013 20 marca ogłoszono po raz szósty listę największych polskich grup dealerskich i dealerów samochodów TOP50. Na podstawie list TOP 50 obliczany jest przede wszystkim wskaźnik konsolidacji rynku, czyli procentowa wielkość sprzedaży 50 największych firm w stosunku do całego rynku.
Ruszyło coroczne "Badanie satysfakcji dealerów samochodowych" 14 marca 2013 Rozpoczęło się 6. Badanie Satysfakcji Dealerów Samochodowych ze współpracy z importerami. Wszyscy polscy dealerzy otrzymali mail ze specjalnym linkiem, który daje im dostęp do ankiety badania. W przypadku gdyby któryś z członków ZDS nie otrzymał takiego maila prosimy o kontakt z Krzysztofem Romańskim, Tel. 602 434 686, romanski@dealerconsulting.pl.
Spotkanie Związku z Federacją MSP24 14 marca 2013 W dniu 11 marca odbyło się spotkanie władz Związku z przedstawicielami Federacji MSP24, nowej inicjatywy politycznej małych i średnich przedsiębiorstw.