Już dziś zapisz się do ZDS! Dealerzy - Instytucje Finansowe Wybieram ASO- zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Wybieram ASO- zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

Korzystne dla autoryzowanych stacji postanowienie Sądu Najwyższego 03 października 2012 Rzecznik Ubezpieczonych otrzymał właśnie uzasadnienie do postanowienia Sądu Najwyższego w składzie 7 sędziów z dnia 20 czerwca 2012 r. (sygn. akt III CZP 85/11), w którym sędziowie szczegółowo tłumaczą, jak zgodnie z prawem powinny być wyceniane naprawy powypadkowe aut.
Związek popiera i apeluje o wprowadzenie „naklejek OC” 03 października 2012 Przez ostatnie tygodnie powtarzała się w mediach informacja o projekcie wprowadzenia w Polsce obowiązkowej naklejki na pojeździe informującej o posiadaniu OC i aktualnego przeglądu technicznego.
Tysiące osób traci pracę. Dramatyczne wyniki badania ZDS 03 października 2012 Związek opublikował raport z przeprowadzanego w ostatnich tygodniach badania skali zwolnień jakie następują i będą następować w firmach dealerskich.
Stowarzyszenie Partnerów Seata w Polsce zawarło z ZDS umowę o obsługę prawną 26 września 2012 Markowe stowarzyszenie dealerskie zawarło z ZDS umowę o obsługę prawną. Po stowarzyszeniach zrzeszających dealerów marek Volkswagen, Fiat, Renault, Peugeot i Citroen, umowę z ZDS zawarło Stowarzyszenie Partnerów Seata w Polsce.
Spotkanie Stowarzyszeń w sprawie akcji „standardy” 26 września 2012 W siedzibie Związku odbyło się spotkanie przedstawicieli kliku działających w Polsce stowarzyszeń markowych. Celem spotkania była dyskusja nad możliwością i modelem zorganizowania „akcji” przeglądu organizacyjnych standardów dealerskich.
Wiedza i doświadczenie na Kongresie Dealerów 19 września 2012 DCG Dealer Consulting i Miesięcznik Dealer zapraszają do wzięcia udziału w konkursie dla autorów prezentacji przeznaczonych na 4. Ogólnopolski Kongres Dealerów Samochodów, który odbędzie się w dniach 11-12 czerwca 2013 roku.
ZDS zwraca się do Citroen Polska o wyjaśnienie praktyk potencjalnie naruszających konkurencję 19 września 2012 Związek Dealerów Samochodów na skutek skarg dealerów zwrócił się w oficjalnym piśmie do Citroen Polska.
Kolejny projekt ustawy o recyklingu pojazdów 12 września 2012 Trwają prace nad zmianą obecnie obowiązujących przepisów o recyklingu pojazdów. W ostatnich dniach pojawił się nowy projekt, który znowu mocno zmienił założenia projektu.
Posiedzenie Komisji Gospodarki o sytuacji w motoryzacji 12 września 2012 11 września b.r. odbyło się posiedzenie Komisji Gospodarki Sejmu RP, którego przedmiotem miało być omówienie sytuacji w przemyśle motoryzacyjnym w Polsce.
ZDS złożył do UOKiK zawiadomienie w sprawie praktyki naruszającej konkurencję przez Peugeot Polska 05 września 2012 Związek Dealerów Samochodów złożył do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zawiadomienie w sprawie znajdującego się w standardach autoryzowanej stacji obsługi sieci Peugeot zapisu dyskryminującego w dostępie do sieci przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, od których Peugeot Polska wymaga przedstawienia umowy o gwarancję bankową.