Już dziś zapisz się do ZDS! Dealerzy - Instytucje Finansowe Wybieram ASO- zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów Kongres Dealerów 2018
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Wybieram ASO- zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów
Kongres Dealerów 2018

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

Związek Dealerów Samochodów pomoże w odpowiedzi na interpelację posła Brejzy 02 sierpnia 2013 ZDS informował o godzącej w dobre imię autoryzowanych stacji obsługi interpelacji posła Platformy Obywatelskiej Krzysztofa Brejzy. Poseł zapragnął przyjrzeć się cenom w autoryzowanych stacjach obsługi, a konkretnie ich różnicom w warsztatach poszczególnych marek.
Komisja Europejska odpowiada na pismo ZDS w sprawie derogacji VAT 25 lipca 2013 Związek Dealerów Samochodów uzyskał w Komisji Europejskiej odpowiedź na swoje pismo z 17 czerwca w którym przedstawiono bardzo obszerną argumentację za oddaleniem wniosku Rzeczypospolitej Polskiej o udzielenie kolejnej derogacji w stosowaniu dyrektywy VAT na lata 2014-2018.
Bardzo dziwna interpelacja posła PO 25 lipca 2013 Mijający tydzień przyniósł również informację o godzącej pośrednio w dobre imię autoryzowanych stacji obsługi interpelacji Krzysztofa Brejzy, posła Platformy Obywatelskiej. Poseł wziął pod lupę ceny w autoryzowanych stacjach obsługi, a konkretnie ich różnice w warsztatach poszczególnych marek.
Ministerstwo Finansów broni "tajnośći" wniosków o derogację do upadłego 18 lipca 2013 Nie zwracając uwagi na treść wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z dnia 10 lipca 2013, Ministerstwo Finansów, po raz kolejny, odmówiło Związkowi Dealerów Samochodów dostępu do treści drugiego wniosku o derogację upoważniającą rząd RP do wprowadzenia zmian w poborze podatku VAT.
Sąd administracyjny: wniosek derogacyjny VAT musi zostać ujawniony 10 lipca 2013 Związkowi Dealerów Samochodów udało się wywalczyć w sądzie odtajnienie pierwszego wniosku o derogację VAT.
Związek Dealerów Samochodów zwraca się do Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego z propozycją penalizacji "cofania liczników" 10 lipca 2013 ZDS wystąpił do Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego o podjęcie prac nad wprowadzeniem do polskiego systemu prawa karnego penalizacji procederu cofania liczników.
Samochody demonstracyjne wolne od VAT - interpretacja Ministra Finansów 03 lipca 2013 W Dzienniku Urzędowym Ministra Finansów z dnia 26 czerwca została opublikowana interpretacja ogólna w sprawie prawa do odliczenia podatku od towarów i usług przy nabyciu pojazdów przejściowo wykorzystywanych przez podatników jako tzw. pojazdy demonstracyjne/testowe, których przedmiotem działalności jest odsprzedaż tych pojazdów.
Ministerstwo Finansów jest przeciwne dalszym pracom nad legalizacją aut z kierownicą po prawej stronie 03 lipca 2013 Niespodziewanie Ministerstwo Finansów zabrało głos w sprawie „anglików”. Ministerstwo jest przeciwne dalszym pracom nad założeniami do prawa o ruchu drogowym, które miały dopuścić w Polsce rejestrację aut z kierownicą po prawej stronie.
Ze względu na "zawiłość sprawy" Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odracza wyrok w sprawie upublicznienia pierwszego wniosku o derogację VAT do 10 lipca 27 czerwca 2013 W dniu 27 czerwca przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Warszawie obyła się rozprawa ze skargi Związku Dealerów Samochodów na decyzję Ministra Finansów odmawiającą udostępnienia jako informacji publicznej złożonego na podstawie art. 395 dyrektywy Rady 2006/112/WE
Ministerstwo Finansów odmawia udostępnienia drugiego wniosku do Komisji Europejskiej o udzielenie derogacji stosowania dyrektywy VAT 27 czerwca 2013 Szykuje się kolejna sprawa przed sądem administracyjnym o upublicznienie – tym razem drugiego - wniosku o derogację VAT.