Już dziś zapisz się do ZDS! Dealerzy - Instytucje Finansowe Wybieram ASO- zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów Kongres Dealerów 2018
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Wybieram ASO- zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów
Kongres Dealerów 2018

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

Sejmowa debata o motoryzacji. Wicepremier Piechociński wskazuje na potrzebę zmian. 25 kwietnia 2013 19 kwietnia w Sejmie miała miejsce szeroko komentowana debata poświęcona motoryzacji. Niewątpliwie za najważniejsze dla Związku należy uznać zaproponowane przez Wicepremiera, Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego propozycje zmian, a co warto podkreślić w pełni tożsame z postulatami naszego środowiska.
"Okrągły stół" Związek spotyka się z przedstawicielami PZWLP (organizacja firm CFM) 25 kwietnia 2013 W Warszawie odbyło się od dłuższego czasu organizowane spotkanie pomiędzy przedstawicielami ZDS a Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (organizacja zrzeszająca firmy CFM).
ZDS apeluje do dealerów - uważajcie które redakcje finansujecie 25 kwietnia 2013 Od dłuższego czasu ZDS stale podejmuje działania mające na celu zwalczanie naruszania dobrego imienia dealerów, przede wszystkim kierując do redakcji czasopism i portali internetowych publikujących antydealerskie artykuły wezwań do publikowania sprostowań, a w skrajnych przypadkach kierując do sądu pozwy o naruszenie dóbr osobistych branży. Jest to jednak tylko jedna strona medalu.
Spotkanie z SLD i Solidarną Polską 18 kwietnia 2013 Odbyły się spotkania władz Związku z przedstawicielami klubów parlamentarnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Solidarnej Polski.
Nowe obowiązki dealerów związane z plikami cookies 18 kwietnia 2013 Od kilku tygodni dealerzy pytają o nowe uregulowania prawne dotyczące tzw. plików cookies – przede wszystkim o to, czy oni również mają jakieś nowe obowiązki w związku ze zmienionymi przepisami.
Projekt "W poszukiwaniu zbędnych standardów". Pierwszy dokument - rekomendacja "Wypożyczalnia narzędzi specjalistycznych" 11 kwietnia 2013 Pod koniec zeszłego roku Związek Dealerów Samochodów rozpoczął szeroko dyskutowany wśród dealerów projekt pt. „W poszukiwaniu zbędnych standardów”.
List otwarty branży motoryzacyjnej do Ministra Finansów 04 kwietnia 2013 Komisja Europejska uznała złożony w grudniu wniosek o derogację upoważniającą do wprowadzenia zmian w poborze podatku VAT za niepełny i niejasny oraz poprosiła Ministerstwo Finansów o jego wyjaśnienia i uzupełnienie.
Zakończyła prace grupa robocza ds. "uszczelnienia" systemu stacji kontroli pojazdów 04 kwietnia 2013 W grudniu 2012 roku z inicjatywy Ministerstwa Transportu, powołana została grupa robocza, zadaniem której było sformułowanie propozycji rozwiązań strategicznych systemu badań technicznych pojazdów.
Branży udało się zablokować wniosek o derogację VAT w Brukseli: Komisja Europejska odsyła Ministrowi Finansów wniosek o derogację i zapowiada wnikliwą kontrolę takich wniosków 25 marca 2013 Związek Dealerów Samochodów złożył bardzo obszerne pismo do Komisji Europejskiej mające na celu zablokowanie w tym organie europejskim wniosku rządu Rzeczypospolitej Polskiej o udzielenie kolejnej derogacji w pełnym odliczeniu podatku VAT.
ZDS składa skargę do sądu na decyzję Ministerstwa Finansów ws. upublicznienia wniosku do KE o derogację VAT 25 marca 2013 Związek zaskarżył sprawę braku ujawnienia wniosku o derogację VAT do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, który oceni zasadność odmowy upublicznienia wniosku.