Już dziś zapisz się do ZDS! SPRM Znamy się na motoryzacji! Dealerzy - Instytucje Finansowe Wybieram ASO - zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
SPRM Znamy się na motoryzacji!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Wybieram ASO - zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

Austria od 1 czerwca wprowadziła własne prawo wewnętrzne chroniące dealerów 17 października 2013 Nowe austriackie przepisy oparte są na zaleceniach CECRA (europejskiej organizacji zrzeszającej dealerów).
Odbyło się Walne Zgromadzenie Członków ZDS. Wybrano władze Związku na kolejną kadencje 10 października 2013 8 października w hotelu Courtyard by Mariott Warsaw Airport Hotel odbyło Walne Zgromadzenie Członków Związku Dealerów Samochodów, którego celem był wybór nowych władz Związku (Rady Dealerów i Komisji Rewizyjnej) na lata 2013-2017.
ZDS wystąpił do prokuratury oraz do Prezydenta miasta Poznania o delegalizację stowarzyszenia 03 października 2013 W sierpniu przed Sądem Ochrony Konkurencji i Konsumentów zapadły pierwsze wyroki przeciwko dealerom z masowej akcji pozywania do tego sądu wytoczonej pod koniec zeszłego roku przez poznańskie stowarzyszenie „Towarzystwo Lexus”.
Minister Finansów złożył skargę kasacyjną od wyroku z 10 lipca dotyczącego ujawnienia pierwszego wniosku derogacyjnego 26 września 2013 Do Wojewódzkiego Sadu Administracyjnego w Warszawie w dniu 18 września wpłynęła skarga kasacyjna Ministra Finansów na wyrok tego sądu z dnia 10 lipca nakazujący Ministrowi Finansów ujawnienie pierwszego wniosku derogacyjnego.
Związek apeluje do importerów o kontrolne audyty GIODO 26 września 2013 Związek wystosował do wszystkich importerów list, w którym wskazuje na wciąż nierozwiązany oraz niebezpieczny dla dealerów problem właściwego stosowania się przepisów o ochronie danych osobowych.
Prosimy o zgłaszanie się dealerów poszkodowanych w związku z ogłoszeniem upadłości Centrum Inwestycyjno-Oddłużeniowego Sp. z o.o. 19 września 2013 Do biura ZDS wpływają zgłoszenia dealerów wzywanych przez syndyka masy upadłości Centrum Inwestycyjno-Oddłużeniowego Sp. z o.o. do zwrotu kwot pobranych z tytułu sprzedaży samochodów dokonanej za pośrednictwem tej spółki w 2012 roku.
8 października wybory do władz Związku. Rada Dealerów ustaliła termin Walnego Zgromadzenia Wyborczego. 12 września 2013 W dniu 10 września odbyło się kolejne w tym roku posiedzenie Rady Dealerów ZDS. Rada ustaliła tematy działań Związku na koniec 2013 oraz początek 2014 r.
Od 23 sierpnia obowiązują nowe przepisy wprowadzające bardziej elastyczny czas pracy 12 września 2013 Zgodnie z nowymi przepisami zmieniony został art. 129 Kodeksu pracy, który teraz zezwala pracodawcom na przedłużenie okresu rozliczeniowego czasu pracy do 12 miesięcy w każdym systemie czasu pracy, jeśli będzie to uzasadnione przyczynami obiektywnymi lub technicznymi.
Związek Dealerów Samochodów pyta o możliwość ograniczenia prawa wjazdu do centrów miast pojazdów niespełniających norm emisji spalin 05 września 2013 Ograniczenia w ruchu pojazdów niespełniających konkretnych norm emisji spalin obowiązują z powodzeniem od kilku lat w Niemczech. Nie trzeba oczywiście tłumaczyć jak duży wpływ rozwiązania te mają na stałe odnawianie parku pojazdów tym kraju.
Interpelacja poselska do ministra Finansów w sprawie pełnego odliczenia podatku VAT 28 sierpnia 2013 Związek Dealerów Samochodów otrzymał list podpisany przez Wiceprzewodniczącą Klubu Parlamentarnego PIS p. Beatę Szydło, która poinformowała nas o ich pełnym poparciu naszych działań na rzecz zwalczenia wniosku derogacyjnego oraz wprowadzenia pełnego odliczenia podatku VAT od nabywanych przez firmy samochodów.