Już dziś zapisz się do ZDS! Dealerzy - Instytucje Finansowe Wybieram ASO- zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów Kongres Dealerów 2018
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Wybieram ASO- zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów
Kongres Dealerów 2018

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

Nowe władze Stowarzyszenia Autoryzowanych Dealerów Forda 13 grudnia 2012 W dniu 6 grudnia w Piasecznie odbyło się walne zebranie członków Stowarzyszenia Autoryzowanych Dealerów Forda, na którym dokonano wyboru nowych władz stowarzyszenia na kadencję 2012-2014.
ZDS przekazał projekt dopłat do rządu i klubów poselskich 06 grudnia 2012 Związek na zorganizowanej dla mediów konferencji zaprezentował program dopłat do zakupu nowych samochodów w zamian za złomowanie pojazdów powyżej 15 lat. Temat wywołał ogromne zainteresowanie i był szeroko komentowany we wszystkich praktycznie stacjach biznesowych oraz prasie codziennej.
Spotkanie w Ministerstwie Transportu w sprawie SKP 06 grudnia 2012 W Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej odbyło się spotkanie poświęcone sprawie ujawniania marż handlowych przy odsprzedaży pojazdów używanych oraz wielokrotnie podnoszonej przez Związek potrzebie zmian w systemie kontroli pojazdów.
Sprzeciw ZDS oraz PZPM w sprawie wniosku o derogację w zakresie VAT 06 grudnia 2012 Rząd zaakceptował wniosek do Komisji Europejskiej o zmodyfikowanie zasad odliczania podatku VAT od samochodów.
ZDS proponuje – dopłaty do nowych samochodów w zamian za złomowanie 29 listopada 2012 W Centrum Motoryzacyjnym Toruńska, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej Związek Dealerów Samochodów przedstawił projekt ustawy wprowadzającej w Polsce wzorem innych krajów (Niemcy, Słowacja, a ostatnio nawet Grecja i Hiszpania) programu dopłat do zakupu nowych samochodów w zamian za złomowanie pojazdów powyżej 15 lat.
Poseł Maks Kraczkowski zajmie się zgłoszonymi przez ZDS problemami dealerów samochodów 28 listopada 2012 W dniu 15 listopada odbyło się spotkanie przedstawicieli ZDS z Posłem na Sejm RP i wiceprzewodniczącym sejmowej Komisji Gospodarki Maksem Kraczkowskim (Prawo i Sprawiedliwość). Na spotkaniu tym zostały poruszone trzy zagadnienia.
Po wezwaniu ZDS do sprostowania, Wirtualna Polska opublikuje wyjaśnienie do antydealerskiego artykułu 28 listopada 2012 Związek Dealerów Samochodów wystosował do Wirtualnej Polski przedsądowe wezwanie do opublikowania sprostowania w związku z artykułem z dnia 25 października pt. „Jak oszukują nas dilerzy?”, którego główną tematyką były rzekome oszustwa których dopuszczają się dealerzy wobec swoich klientów.
Rekomendacje zasad dobrej współpracy. Instytucje finansowe i dealerzy. 22 listopada 2012 Odbyło się uroczyste podpisanie negocjowanego od przeszło dwóch lat dokumentu pt. „Rekomendacje zasad dobrej współpracy.
Członkowie ZDS nagrodzeni 22 listopada 2012 W corocznym konkursie organizowanym przez Polską Izbę Motoryzacji tytuł „Menedżera Rynku Dealerskiego 2012” otrzymał Bogusław Kowalski, prezes firmy Auto Idea, członek Rady Dealerów ZDS.
ZDS proponuje podpisanie kodeksu dobrych praktyk w dziedzinie ochrony danych osobowych na linii dealerzy-importerzy. 22 listopada 2012 19 listopada pomiędzy Polskim Związkiem Przemysłu Motoryzacyjnego a Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych doszło do podpisania „Kodeksu Dobrych Praktyk w Zakresie Ochrony Danych Osobowych Klientów i Potencjalnych Klientów”.