Już dziś zapisz się do ZDS! SPRM Znamy się na motoryzacji! Dealerzy - Instytucje Finansowe Wybieram ASO - zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
SPRM Znamy się na motoryzacji!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Wybieram ASO - zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

ZDS przygotuje raport o redukcjach zatrudnienia w firmach dealerskich. Ankieta 3 września. 28 sierpnia 2013 W ubiegłym roku Związek Dealerów Samochodów opublikował raport z przeprowadzanego badania dotyczącego zatrudnienia pracowników w firmach dealerskich. Wyniki badania były dramatyczne.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wydał pisemne uzasadnienie do wyroku z 10 lipca dotyczącego ujawnienia pierwszego wniosku derogacyjnego 22 sierpnia 2013 Do biura Związku Dealerów Samochodów wpłynął wraz z pisemnym uzasadnieniem wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 10 lipca wydany w sprawie ujawnienia pierwszego wniosku derogacyjnego.
ZDS wspiera CECRA w zakresie powstania pod potronatem Komisji kodeksu postępowania regulującego niektóre kwestie współpracy dealer-importer 22 sierpnia 2013 Od kilkunastu miesięcy w instytucjach europejskich trwa dyskusja o przyszłości uregulowań prawnych dla branży dystrybucji samochodów i usług serwisowych, wynikająca z zastąpienia rozporządzenia 1400/2002 WE rozporządzeniami 330/2010 i 461/2010 WE.
Komisja Europejska odmawia udostępnienia treści polskiego wniosku o udzielenie derogacji VAT nawet po interpelacji europosła Jacka Włosowicza. 14 sierpnia 2013 Komisja Europejska ostatnio udzieliła odpowiedzi na interpelację europosła Jacka Włosowicza, gdzie podobnie jak polskie Ministerstwo Finansów wskazała że nie może ujawnić treści polskiego wniosku derogacyjnego VAT.
Koniec korzyści podatkowych wynikających z prowadzenia spółek komandytowych i komandytowo-akcyjnych 14 sierpnia 2013 Ministerstwo Finansów chce nałożyć podatek dochodowy (CIT) na spółki komandytowe oraz komandytowo-akcyjne. Do tej pory ich dochody nie podlegały opodatkowaniu tym podatkiem, a opodatkowany był jedynie dochód ich wspólników.
Związek Dealerów Samochodów zaskarżył do sądu administracyjnego odmowę udostępnienia drugiego wniosku do Komisji Europejskiej o udzielenie derogacji VAT 08 sierpnia 2013 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie ponownie zajmie się sprawą upublicznienia wniosku o derogację VAT. Tym razem chodzi o drugi wniosek derogacyjny, przyjęty 11 czerwca przez Radę Ministrów.
Ministerstwo Finansów: właściciele pickupów mogą odliczać podatek VAT zawarty w cenie kupowanego przez nich paliwa, dealerzy muszą jednak zapłacić akcyzę 08 sierpnia 2013 W odpowiedzi na interpelację poselską posła Macieja Wydrzyńskiego fakt ten potwierdził wiceminister finansów. Ministerstwo zaznaczyło jednak, że nie idzie to w parze ze zwolnieniem z obowiązku opłacania akcyzy przy sprowadzaniu tego typu pojazdu.
Związek Dealerów Samochodów pomoże w odpowiedzi na interpelację posła Brejzy 02 sierpnia 2013 ZDS informował o godzącej w dobre imię autoryzowanych stacji obsługi interpelacji posła Platformy Obywatelskiej Krzysztofa Brejzy. Poseł zapragnął przyjrzeć się cenom w autoryzowanych stacjach obsługi, a konkretnie ich różnicom w warsztatach poszczególnych marek.
Komisja Europejska odpowiada na pismo ZDS w sprawie derogacji VAT 25 lipca 2013 Związek Dealerów Samochodów uzyskał w Komisji Europejskiej odpowiedź na swoje pismo z 17 czerwca w którym przedstawiono bardzo obszerną argumentację za oddaleniem wniosku Rzeczypospolitej Polskiej o udzielenie kolejnej derogacji w stosowaniu dyrektywy VAT na lata 2014-2018.
Bardzo dziwna interpelacja posła PO 25 lipca 2013 Mijający tydzień przyniósł również informację o godzącej pośrednio w dobre imię autoryzowanych stacji obsługi interpelacji Krzysztofa Brejzy, posła Platformy Obywatelskiej. Poseł wziął pod lupę ceny w autoryzowanych stacjach obsługi, a konkretnie ich różnice w warsztatach poszczególnych marek.