Już dziś zapisz się do ZDS! SPRM Znamy się na motoryzacji! Dealerzy - Instytucje Finansowe Wybieram ASO - zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
SPRM Znamy się na motoryzacji!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Wybieram ASO - zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

Konsolidacja stop. Ogłoszono listę największych polskich dealerów TOP50 22 marca 2013 20 marca ogłoszono po raz szósty listę największych polskich grup dealerskich i dealerów samochodów TOP50. Na podstawie list TOP 50 obliczany jest przede wszystkim wskaźnik konsolidacji rynku, czyli procentowa wielkość sprzedaży 50 największych firm w stosunku do całego rynku.
Ruszyło coroczne "Badanie satysfakcji dealerów samochodowych" 14 marca 2013 Rozpoczęło się 6. Badanie Satysfakcji Dealerów Samochodowych ze współpracy z importerami. Wszyscy polscy dealerzy otrzymali mail ze specjalnym linkiem, który daje im dostęp do ankiety badania. W przypadku gdyby któryś z członków ZDS nie otrzymał takiego maila prosimy o kontakt z Krzysztofem Romańskim, Tel. 602 434 686, romanski@dealerconsulting.pl.
Spotkanie Związku z Federacją MSP24 14 marca 2013 W dniu 11 marca odbyło się spotkanie władz Związku z przedstawicielami Federacji MSP24, nowej inicjatywy politycznej małych i średnich przedsiębiorstw.
Bez merytorycznej dyskusji posłowie PO odrzucili projekt dezyderatu Komisji Gospodarki 07 marca 2013 6 marca odbyło się długo oczekiwane przez branżę motoryzacyjną posiedzenie Komisji Gospodarki Sejmu, na którym przedstawiono raport o stanie polskiej motoryzacji oraz planowano przyjęcie dezyderatu do rządu w sprawie sugerowanych zmian w prawie, mających na celu poprawę sytuacji na rynku motoryzacyjnym.
ZDS odwołuje się od decyzji Ministrestwa Finansów 07 marca 2013 Związek wszczął procedurę odwoławczą w sprawie nieujawnienia przez Ministerstwo Finansów treści wniosku do KE o derogację w sprawie sposobu naliczania podatku VAT.
Kolejne spotkanie w ramach Dealer Tour - Tarnów firma Novellus 07 marca 2013 W dniu 26 lutego br. odbyło się kolejne w tym roku spotkanie w ramach nowej inicjatywy Związku „Dealer Tour”.
Nowa rekomendacja T. ZDS zapyta o wpływ na kredyty samochodowe. 28 lutego 2013 Komisja Nadzoru Finansowego uchwaliła nową rekomendację T, która określa zasady obliczania zdolności kredytowej klientów przy udzielaniu przez banki pożyczek konsumpcyjnych.
Nowi członkowie ZDS 28 lutego 2013 W związku z pogarszającą się sytuacją na rynku wzmaga potrzeba wspólnego zwalczania pojawiających się problemów. Wyrazem tego jest duża ilość nowych członków ZDS.
Minister Finansów wstydzi się swojego wniosku do Brukseli? 21 lutego 2013 Dwa tygodnie temu, Związek Dealerów Samochodów skierował list do Komisji Europejskiej wzywający Komisję do odrzucenia złożonego przez polski rząd wniosku o derogację upoważniającą do wprowadzenia zmian w poborze podatku VAT, niezgodnych z dyrektywą 2006/112/WE i nie kierowanie wniosku polskiego rządu do dalszych prac w Radzie.
Kolejne spotkanie w ramach Dealer Tour - Toruń firma Uni-Car Dwa 21 lutego 2013 W dniu 19 lutego br. odbyło się kolejne w tym roku spotkanie w ramach nowej inicjatywy Związku „Dealer Tour”.