Już dziś zapisz się do ZDS! Może jednak nie ryzykuj? Znamy się na motoryzacji! Dealerzy - Instytucje Finansowe Karta ratownicza w pojeździe Wybieram ASO - zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów <b>Wspólny</b> głos polskich <b>Dealerów</b>
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
Może jednak nie ryzykuj?
Znamy się na motoryzacji!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Karta ratownicza w pojeździe
Wybieram ASO - zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów
Wspólny głos polskich Dealerów

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

Komisja Europejska odpowiada na pismo ZDS w sprawie derogacji VAT 25 lipca 2013 Związek Dealerów Samochodów uzyskał w Komisji Europejskiej odpowiedź na swoje pismo z 17 czerwca w którym przedstawiono bardzo obszerną argumentację za oddaleniem wniosku Rzeczypospolitej Polskiej o udzielenie kolejnej derogacji w stosowaniu dyrektywy VAT na lata 2014-2018.
Bardzo dziwna interpelacja posła PO 25 lipca 2013 Mijający tydzień przyniósł również informację o godzącej pośrednio w dobre imię autoryzowanych stacji obsługi interpelacji Krzysztofa Brejzy, posła Platformy Obywatelskiej. Poseł wziął pod lupę ceny w autoryzowanych stacjach obsługi, a konkretnie ich różnice w warsztatach poszczególnych marek.
Ministerstwo Finansów broni "tajnośći" wniosków o derogację do upadłego 18 lipca 2013 Nie zwracając uwagi na treść wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z dnia 10 lipca 2013, Ministerstwo Finansów, po raz kolejny, odmówiło Związkowi Dealerów Samochodów dostępu do treści drugiego wniosku o derogację upoważniającą rząd RP do wprowadzenia zmian w poborze podatku VAT.
Sąd administracyjny: wniosek derogacyjny VAT musi zostać ujawniony 10 lipca 2013 Związkowi Dealerów Samochodów udało się wywalczyć w sądzie odtajnienie pierwszego wniosku o derogację VAT.
Związek Dealerów Samochodów zwraca się do Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego z propozycją penalizacji "cofania liczników" 10 lipca 2013 ZDS wystąpił do Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego o podjęcie prac nad wprowadzeniem do polskiego systemu prawa karnego penalizacji procederu cofania liczników.
Samochody demonstracyjne wolne od VAT - interpretacja Ministra Finansów 03 lipca 2013 W Dzienniku Urzędowym Ministra Finansów z dnia 26 czerwca została opublikowana interpretacja ogólna w sprawie prawa do odliczenia podatku od towarów i usług przy nabyciu pojazdów przejściowo wykorzystywanych przez podatników jako tzw. pojazdy demonstracyjne/testowe, których przedmiotem działalności jest odsprzedaż tych pojazdów.
Ministerstwo Finansów jest przeciwne dalszym pracom nad legalizacją aut z kierownicą po prawej stronie 03 lipca 2013 Niespodziewanie Ministerstwo Finansów zabrało głos w sprawie „anglików”. Ministerstwo jest przeciwne dalszym pracom nad założeniami do prawa o ruchu drogowym, które miały dopuścić w Polsce rejestrację aut z kierownicą po prawej stronie.
Ze względu na "zawiłość sprawy" Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odracza wyrok w sprawie upublicznienia pierwszego wniosku o derogację VAT do 10 lipca 27 czerwca 2013 W dniu 27 czerwca przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Warszawie obyła się rozprawa ze skargi Związku Dealerów Samochodów na decyzję Ministra Finansów odmawiającą udostępnienia jako informacji publicznej złożonego na podstawie art. 395 dyrektywy Rady 2006/112/WE
Ministerstwo Finansów odmawia udostępnienia drugiego wniosku do Komisji Europejskiej o udzielenie derogacji stosowania dyrektywy VAT 27 czerwca 2013 Szykuje się kolejna sprawa przed sądem administracyjnym o upublicznienie – tym razem drugiego - wniosku o derogację VAT.
Związek pisze do Komisji Europejskiej w sprawie odrzucenia ponownego wniosku o derogację dla Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie wspólnego systemu podatku VAT 20 czerwca 2013 W dniu 11 czerwca 2013 roku, na stronie internetowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pojawiła się informacja potwierdzająca, że na ostatnim posiedzeniu Rady Ministrów przyjęto poprawiony wniosek derogacyjny, który zostanie skierowany do Komisji Europejskiej w trybie art. 395 dyrektywy Rady 2006/112/WE w sprawie wspólnego systemu podatku od wartości dodanej.