Już dziś zapisz się do ZDS! SPRM Znamy się na motoryzacji! Dealerzy - Instytucje Finansowe Wybieram ASO - zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
SPRM Znamy się na motoryzacji!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Wybieram ASO - zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

Związek referował projekt wsparcia sprzedaży na posiedzeniu Międzyresortowego Zespołu 20 grudnia 2012 Na specjalne zaproszenie Ministerstwa Gospodarki Związek uczestniczył w posiedzeniu powołanego przez Premiera Międzyresortowego Zespołu ds. Wzrostu Konkurencyjności Przemysłu Motoryzacyjnego (w pracach tego Zespołu uczestniczą przedstawiciele Ministerstw m.in. Gospodarki, Finansów, Transportu, Środowiska).
Wzmożone zainteresowanie problemami branży motoryzacyjnej 13 grudnia 2012 Opublikowana przez Związek informacja o projekcie dopłat do samochodów wywołała jak się należało spodziewać ogromną dyskusję medialną oraz co jest szczególnie ważne zainteresowanie naszą branżą przez polityków oraz parlamentarzystów w skali niespotykanej w dotychczasowej historii ZDS.
Dealer Tour - spotkania z dealerami 13 grudnia 2012 Na stronie powstała nowa inicjatywa Związku Dealerów Samochodów „DEALER TOUR”, polega ona na cyklicznych spotkaniach z dealerami w całej Polsce i rozmowach o ich najważniejszych problemach, które trzeba na co dzień rozwiązywać.
Nowe władze Stowarzyszenia Autoryzowanych Dealerów Forda 13 grudnia 2012 W dniu 6 grudnia w Piasecznie odbyło się walne zebranie członków Stowarzyszenia Autoryzowanych Dealerów Forda, na którym dokonano wyboru nowych władz stowarzyszenia na kadencję 2012-2014.
ZDS przekazał projekt dopłat do rządu i klubów poselskich 06 grudnia 2012 Związek na zorganizowanej dla mediów konferencji zaprezentował program dopłat do zakupu nowych samochodów w zamian za złomowanie pojazdów powyżej 15 lat. Temat wywołał ogromne zainteresowanie i był szeroko komentowany we wszystkich praktycznie stacjach biznesowych oraz prasie codziennej.
Spotkanie w Ministerstwie Transportu w sprawie SKP 06 grudnia 2012 W Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej odbyło się spotkanie poświęcone sprawie ujawniania marż handlowych przy odsprzedaży pojazdów używanych oraz wielokrotnie podnoszonej przez Związek potrzebie zmian w systemie kontroli pojazdów.
Sprzeciw ZDS oraz PZPM w sprawie wniosku o derogację w zakresie VAT 06 grudnia 2012 Rząd zaakceptował wniosek do Komisji Europejskiej o zmodyfikowanie zasad odliczania podatku VAT od samochodów.
ZDS proponuje – dopłaty do nowych samochodów w zamian za złomowanie 29 listopada 2012 W Centrum Motoryzacyjnym Toruńska, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej Związek Dealerów Samochodów przedstawił projekt ustawy wprowadzającej w Polsce wzorem innych krajów (Niemcy, Słowacja, a ostatnio nawet Grecja i Hiszpania) programu dopłat do zakupu nowych samochodów w zamian za złomowanie pojazdów powyżej 15 lat.
Poseł Maks Kraczkowski zajmie się zgłoszonymi przez ZDS problemami dealerów samochodów 28 listopada 2012 W dniu 15 listopada odbyło się spotkanie przedstawicieli ZDS z Posłem na Sejm RP i wiceprzewodniczącym sejmowej Komisji Gospodarki Maksem Kraczkowskim (Prawo i Sprawiedliwość). Na spotkaniu tym zostały poruszone trzy zagadnienia.
Po wezwaniu ZDS do sprostowania, Wirtualna Polska opublikuje wyjaśnienie do antydealerskiego artykułu 28 listopada 2012 Związek Dealerów Samochodów wystosował do Wirtualnej Polski przedsądowe wezwanie do opublikowania sprostowania w związku z artykułem z dnia 25 października pt. „Jak oszukują nas dilerzy?”, którego główną tematyką były rzekome oszustwa których dopuszczają się dealerzy wobec swoich klientów.