Już dziś zapisz się do ZDS! SPRM Znamy się na motoryzacji! Dealerzy - Instytucje Finansowe Wybieram ASO - zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów Kongres Dealerów 2018
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
SPRM Znamy się na motoryzacji!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Wybieram ASO - zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów
Kongres Dealerów 2018

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

VAT marża – niekorzystny wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE 25 lipca 2012 W dniu 19 lipca br. został ogłoszony bardzo ważny dla wszystkich dealerów w Polsce wyrok Trybunału Sprawiedliwości w sprawie VAT-marży przy obrocie samochodami używanymi. Niestety Trybunał nie przychylił się do wniosku dealera i uznał, że podstawa prawna na podstawie której fiskus neguje możliwość zastosowania procedury VAT marży nie jest sprzeczna z unijną dyrektywą w sprawie VAT.
NSA przeciwko rejestracji aut z kierownicą po prawej stronie 25 lipca 2012 W lutym tego roku branża z dużym zaniepokojeniem przyjęła pojawiające się zapowiedzi Ministra Transportu Sławomira Nowaka dotyczące rozpoczęcia prac legislacyjnych w przedmiocie ułatwień dla rejestracji pojazdów sprowadzanych z zagranicy, wyposażonych w kierownicę umieszczoną po prawej stronie.
Unia szykuje zmiany w zakresie badań technicznych pojazdów 18 lipca 2012 Na portalach internetowych pojawiła się informacja o przyjęciu przez Komisję przepisów mających na celu zaostrzenie kontroli technicznej pojazdów i rozszerzenia jej zakresu. Niewątpliwie jest to pozytywna informacja i pozostaje tylko kwestia odpowiedzi na najważniejsze pytanie – jakie są to zmiany (istotne z punktu widzenia dealerów)
Bardzo ważny wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie przedawnienia zobowiązań podatkowych 18 lipca 2012 Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodny z konstytucją przepis Ordynacji podatkowej (chodzi o art. 70 par. 6), który dopuszczał przerwanie biegu przedawnienia zobowiązania podatkowego poprzez wszczęcie karnego postępowania przygotowawczego w sprawie o przestępstwo czy wykroczenie skarbowe.
ZDS zajmuje się sprawą obowiązkowego przedłużenia gwarancji w sieci Mitsubishi 18 lipca 2012 Dealerzy Mitsubishi zwrócili się do ZDS z prośbą o interwencję w sprawie nowej akcji w swojej sieci polegającej na obowiązkowym dodawaniu do każdego sprzedanego samochodu usługi przedłużonej gwarancji, która miałaby być finansowana przez dealerów.
Apel o zgłaszanie zagadnień podatkowych dotyczących dealerów, które powinny być przedmiotem interpretacji ogólnej 12 lipca 2012 Zgodnie ze zmienionymi od początku roku przepisami ordynacji podatkowej, organizacje takie jak ZDS mają prawo występować do Ministra Finansów z wnioskiem o wydanie ogólnej interpretacji podatkowej.
ZDS walczy z antydealerskim czarnym PR-em 12 lipca 2012 Związek Dealerów Samochodów kontynuuje działania mające na celu zwalczanie wszelkich przejawów naruszania dobrego imienia dealerów.
Nowe narzędzie w ramach Strefy Edukacyjnej – przewodnik po postępowaniu kontrolnym GIODO 04 lipca 2012 Związek Dealerów Samochodów kontynuuje działania edukacyjne związane z należytą ochroną danych osobowych klientów przez dealerów.
ZDS prosi o zgłaszanie zagadnień podatkowych dotyczących dealerów, które powinny być przedmiotem interpretacji ogólnej 04 lipca 2012 Zgodnie ze zmienionymi od początku roku przepisami ordynacji podatkowej, organizacje takie jak ZDS mają prawo występować do Ministra Finansów z wnioskiem o wydanie ogólnej interpretacji podatkowej.
Spotanie ZDS - BCC. Zapowiedź bliższej współpracy lobbingowej? 04 lipca 2012 W dniu 4 lipca odbyło się spotkanie władz Związku z Jarosławem Oleksiakiem, wiceprezesem Zarządu Business Centre Club.