Już dziś zapisz się do ZDS! Może jednak nie ryzykuj? Znamy się na motoryzacji! Dealerzy - Instytucje Finansowe Karta ratownicza w pojeździe Wybieram ASO - zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów <b>Wspólny</b> głos polskich <b>Dealerów</b>
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
Może jednak nie ryzykuj?
Znamy się na motoryzacji!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Karta ratownicza w pojeździe
Wybieram ASO - zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów
Wspólny głos polskich Dealerów

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

Stowarzyszenie Partnerów Seata w Polsce zawarło z ZDS umowę o obsługę prawną 26 września 2012 Markowe stowarzyszenie dealerskie zawarło z ZDS umowę o obsługę prawną. Po stowarzyszeniach zrzeszających dealerów marek Volkswagen, Fiat, Renault, Peugeot i Citroen, umowę z ZDS zawarło Stowarzyszenie Partnerów Seata w Polsce.
Spotkanie Stowarzyszeń w sprawie akcji „standardy” 26 września 2012 W siedzibie Związku odbyło się spotkanie przedstawicieli kliku działających w Polsce stowarzyszeń markowych. Celem spotkania była dyskusja nad możliwością i modelem zorganizowania „akcji” przeglądu organizacyjnych standardów dealerskich.
Wiedza i doświadczenie na Kongresie Dealerów 19 września 2012 DCG Dealer Consulting i Miesięcznik Dealer zapraszają do wzięcia udziału w konkursie dla autorów prezentacji przeznaczonych na 4. Ogólnopolski Kongres Dealerów Samochodów, który odbędzie się w dniach 11-12 czerwca 2013 roku.
ZDS zwraca się do Citroen Polska o wyjaśnienie praktyk potencjalnie naruszających konkurencję 19 września 2012 Związek Dealerów Samochodów na skutek skarg dealerów zwrócił się w oficjalnym piśmie do Citroen Polska.
Kolejny projekt ustawy o recyklingu pojazdów 12 września 2012 Trwają prace nad zmianą obecnie obowiązujących przepisów o recyklingu pojazdów. W ostatnich dniach pojawił się nowy projekt, który znowu mocno zmienił założenia projektu.
Posiedzenie Komisji Gospodarki o sytuacji w motoryzacji 12 września 2012 11 września b.r. odbyło się posiedzenie Komisji Gospodarki Sejmu RP, którego przedmiotem miało być omówienie sytuacji w przemyśle motoryzacyjnym w Polsce.
ZDS złożył do UOKiK zawiadomienie w sprawie praktyki naruszającej konkurencję przez Peugeot Polska 05 września 2012 Związek Dealerów Samochodów złożył do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zawiadomienie w sprawie znajdującego się w standardach autoryzowanej stacji obsługi sieci Peugeot zapisu dyskryminującego w dostępie do sieci przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, od których Peugeot Polska wymaga przedstawienia umowy o gwarancję bankową.
Rusza codzienny „Dealerski przegląd prasy” 05 września 2012 Wszyscy polscy dealerzy będą codziennie otrzymywać nowy internetowy „Dealerski przegląd prasy” przygotowywany przez redakcję Miesięcznika Dealer.
Od września wyższe dofinansowanie pensji niepełnosprawnych 29 sierpnia 2012 Dnia 1 września zmieniły się zasady dofinansowania pensji osób niepełnosprawnych. Nowelizacja przepisów odmraża najniższe wynagrodzenie jako podstawę wyliczania dofinansowania – na nowych zasadach dofinansowania są naliczane od kwoty minimalnego wynagrodzenia z 2011 r., a nie – jak do tej pory – z roku 2009.
Sytuacja staje się dramatyczna. ZDS przygotuje raport o redukcjach zatrudnienia w firmach dealerskich 29 sierpnia 2012 Spadek sprzedaży samochodów i usług serwisowych zaczął się odbijać na stanie obecnym i przyszłości zatrudnienia w stacjach dealerskich. Brak reakcji władz na sytuację na rynku motoryzacyjnym może mieć w najbliższych miesiącach dramatyczne konsekwencje dla kilkudziesięciu tysięcy pracowników zatrudnionych w firmach dealerskich i dalszych kilkudziesięciu tysiącach pracowników z firm kooperujących.