Już dziś zapisz się do ZDS! Może jednak nie ryzykuj? Znamy się na motoryzacji! Dealerzy - Instytucje Finansowe Karta ratownicza w pojeździe Wybieram ASO - zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów <b>Wspólny</b> głos polskich <b>Dealerów</b>
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
Może jednak nie ryzykuj?
Znamy się na motoryzacji!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Karta ratownicza w pojeździe
Wybieram ASO - zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów
Wspólny głos polskich Dealerów

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

Apel o zgłaszanie zagadnień podatkowych dotyczących dealerów, które powinny być przedmiotem interpretacji ogólnej 12 lipca 2012
Zgodnie ze zmienionymi od początku roku przepisami ordynacji podatkowej, organizacje takie jak ZDS mają prawo występować do Ministra Finansów z wnioskiem o wydanie ogólnej interpretacji podatkowej.
Interpretacja ogólna stanowi ujednolicenie stosowania przepisów prawa podatkowego w sprawach, w których istnieje rozbieżne orzecznictwo organów podatkowych. Stanowi ona także niepowtarzalną szansę do zmiany niekorzystnej dla dealera interpretacji przepisów przez jego „lokalny” urząd i pozwala na jej dostosowanie do bardziej korzystnych rozwiązań stosowanych przez inne urzędy.

W związku z tym Związek Dealerów Samochodów ogłasza akcję mającą na celu ujednolicenie i usystematyzowanie orzecznictwa podatkowego dotyczącego dealerów. W tym celu ZDS prosi o zgłaszanie propozycji problemów, które zdaniem dealerów powinny być przedmiotem interpretacji ogólnych. Zagadnienia te należy zgłaszać do radcy prawnego ZDS: Paweł Tuzinek, 694-246-921, p.tuzinek@zds.org.pl W pierwszej kolejności sprawa zostanie zbadana pod kątem tego, czy dane zagadnienie jest interpretowane rozbieżnie przez różne interpretacje podatkowe, a następnie zostanie złożony wniosek do Ministra Finansów o wydanie interpretacji ogólnej.

« powrót