Już dziś zapisz się do ZDS! Dealerzy - Instytucje Finansowe Wybieram ASO- zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów Kongres Dealerów 2018
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Wybieram ASO- zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów
Kongres Dealerów 2018

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

Dane z kontroli Inspekcji Ochrony Środowiska z 2016 roku – dealerzy oczywiście nadreprezentowani, ale też uczciwsi 19 maja 2017
Związek Dealerów Samochodów uzyskał z Ministerstwa Środowiska dane dotyczące kontroli przestrzegania przepisów dotyczących zawartości LZO w produktach do lakierowania i odnawiania pojazdów.

Wynika z nich, że w 2016 roku Inspekcja Ochrony Środowiska skontrolowała 32 warsztaty (co samo w sobie jest liczbą bardzo niską). Wśród skontrolowanych było 7 warsztatów autoryzowanych, co oznacza aż 22% wszystkich skontrolowanych. Jest to o tyle niezrozumiałe, że według szacunkowych danych, aktywnych warsztatów w Polsce jest około 21 tysięcy, z czego warsztatów autoryzowanych jest około 1200, co stanowi tylko około 6%. Dealerzy są więc nadreprezentowani w grupie skontrolowanych warsztatów.

Wśród 25 skontrolowanych warsztatów nieautoryzowanych aż u 10 kontrole wykazały naruszenia przepisów (40%). Na 7 skontrolowanych ASO tylko w jednym przypadku kontrola ujawniła naruszenia, które jednak nie zakończyły się sankcją, a tylko zastosowaniem zarządzenia pokontrolnego.

« powrót