Już dziś zapisz się do ZDS! Dealerzy - Instytucje Finansowe Wybieram ASO- zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów Kongres Dealerów 2018
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Wybieram ASO- zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów
Kongres Dealerów 2018

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

Firmy dealerskie tracą przez TO, co roku miliony złotych. Jak ograniczyć korupcję pracowników i pracownicze „spółdzielnie”? Seminarium 23 maja w Warszawie. TRZEBA TAM BYĆ 10 maja 2018
Zjawiska korumpowania pracowników dealerskich przez dostawców i „pracowniczych spółdzielni” wyprowadzających zlecenia serwisowe czy odkupy poza firmę są niestety nadal powszechnym problemem w polskich firmach dealerskich.

Zgodnie z badaniami przeciętna firma MSP może tracić na wszelkiego rodzaju nadużyciach wewnętrznych nawet kilkaset tysięcy złotych rocznie. Dealerzy nie są tu wyjątkiem. I dlatego trzeba z tymi zjawiskami bezwzględnie walczyć. W każdy możliwy sposób. Zmiany prawne, organizacyjne czy wręcz wprowadzenie nakładek na DMS muszą przyczynić się do ograniczenia tych nadużyć, a tym samym zwiększenia dochodów i rentowności dealerów. Związek Dealerów Samochodów organizuje 23 maja 2018 w Warszawie seminarium poświęcone temu problemowi, zatytułowane „Zwalczanie zjawisk korupcyjnych i oszustw wewnętrznych w stacjach dealerskich (z uwzględnieniem współpracy przy zlecaniu i realizacji zabudów samochodów)”.W trakcie seminarium o skali i sposobach zapobiegania nadużyciom wewnętrznym w firmach dealerskich będą mówić przedstawiciele firmy doradczej EY, prawnicy i programiści, którzy opracowują nakładki na DMS, pozwalające łatwiej wykrywać wszelkiego rodzaju „punkty krytyczne” sugerujące prawdopodobieństwo korupcji lub oszustw pracowniczych. Szczególna uwagę w trakcie seminarium będziemy zwracać na zjawiska korupcyjne przy zamawianiu zabudów przez pracowników dealera.

Mamy nadzieję, że wspólne działania całej branży dealerskiej i okołodealerskiej ograniczą te szkodliwe i niezgodne z prawem działania do minimum. Seminarium jest otwarte dla wszystkich dealerów i firm otoczenia rynku dealerskiego.

Seminarium odbędzie się w dniu 23 maja 2018 r. o godz. 11.00 w Warszawie – Hotel Airport Okęcie **** (ul. KOR 24, 02-146 Warszawa).

PROGRAM SEMINARIUM

„Zwalczanie zjawisk korupcyjnych i oszustw wewnętrznych w stacjach dealerskich (z uwzględnieniem współpracy przy zlecaniu i realizacji zabudów samochodów)”.

1. Ograniczenie ryzyka nadużyć (korupcja i oszustwa wewnętrzne) w MSP. Skala zjawiska i „best practices” przeciwdziałania
2. Zagrożenie oszustwami wewnętrznymi i zjawiskami korupcyjnymi w firmach dealerskich – opis zjawiska
3. Jak dzięki specjalnym programom informatycznym (nakładkom na DMS) wykrywać punkty krytyczne i potencjalne zagrożenia oszustwami i korupcją w firmach dealerskich?
4. Projekt ustawy o jawności życia publicznego – co może zmienić dla polskich przedsiębiorców?
5. Korupcja menedżerska i oszustwa wewnętrzne w firmach – zasady odpowiedzialności karnej i cywilnej
6. Wzorcowy system współpracy dealerzy – firmy zabudowujące. Kodeks Dobrych Praktyk i rekomendacje dla dealerów.

Bezpośrednio po Seminarium odbędzie się Walne Zgromadzenie członków Związku Dealerów Samochodów.
 

« powrót