Już dziś zapisz się do ZDS! Może jednak nie ryzykuj? Znamy się na motoryzacji! Dealerzy - Instytucje Finansowe Karta ratownicza w pojeździe Wybieram ASO - zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów <b>Wspólny</b> głos polskich <b>Dealerów</b>
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
Może jednak nie ryzykuj?
Znamy się na motoryzacji!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Karta ratownicza w pojeździe
Wybieram ASO - zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów
Wspólny głos polskich Dealerów

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

Już 11 lipca wchodzą „tablice dealerskie” – 25 czerwca szkolenie w Warszawie 11 czerwca 2019
Profesjonalna rejestracja pojazdów (potocznie - „tablice dealerskie”) to instytucja znana w wielu krajach Unii Europejskiej. Od 11 lipca 2019 zostanie wprowadzona także w Polsce. Będzie to zupełnie nowa forma rejestrowania samochodów demonstracyjnych przez dealerów.

Polegać będzie na tym, że dealer samochodów będzie w drodze wydawanej na 1 rok decyzji administracyjnej otrzymywał prawo do prowadzenie profesjonalnej rejestracji, zestaw specjalnych tablic rejestracyjnych oraz blankietów dowodów rejestracyjnych, które będzie samodzielnie wypełniał i z których będzie mógł korzystać podczas jazd testowych. Profesjonalna rejestracja pojazdów zgodnie z nowymi przepisami będzie adresowana nie tylko dla dealerów samochodów nowych, ale też dla producentów pojazdów i ośrodków badawczych.

Jakich formalności należy dopełnić? Jakie korzyści dla dealerów niosą za sobą wprowadzane przepisy? I przede wszystkim – czy to się opłaca? Tego wszystkiego można się dowiedzieć na stworzonej przez ZDS stronie: https://www.tablicedealerskie.pl/

25 czerwca w Warszawie ZDS organizuje również specjalnie dedykowane dealerom samochodów szkolenie z korzystania z nowej instytucji prawnej. Nowe przepisy wywołują wiele pytań i niejasności. Podczas szkolenia krok po kroku omówimy wszystkie punkty procedury niezbędnej do posługiwania się profesjonalnymi tablicami dealerskimi. Dodatkowym atutem szkolenia będzie szczegółowe omówienie i przekazanie Państwu najważniejszych wzorców dokumentów wymaganych do pozyskania tablic dealerskich. Szkolenie poprowadzi radca prawny Związku Dealerów Samochodów mecenas Paweł Tuzinek, doskonale znający branżę dealerską, jej specyfikę i problemy. Na bieżąco uczestniczył on w procesie legislacyjnym wprowadzającym przepisy o tablicach dealerskich.

Więcej szczegółów o szkoleniu znajduje się tutaj: https://www.tablicedealerskie.pl/szkolenie
 

« powrót