Już dziś zapisz się do ZDS! Może jednak nie ryzykuj? Znamy się na motoryzacji! Dealerzy - Instytucje Finansowe Karta ratownicza w pojeździe Wybieram ASO - zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów <b>Wspólny</b> głos polskich <b>Dealerów</b>
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
Może jednak nie ryzykuj?
Znamy się na motoryzacji!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Karta ratownicza w pojeździe
Wybieram ASO - zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów
Wspólny głos polskich Dealerów

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

Korzystanie ze środowiska - ważne obowiązki dla dealerów i serwisów do końca marca! 30 listopada -0001
Koniec marca to moment w którym dealerzy i warsztaty mają obowiązek rozliczyć opłatę środowiskową i złożyć wykaz o sposobie korzystania ze środowiska. Obowiązki te wynikają z ustawy dnia 27 kwietnia 2001 r. – Prawo ochrony środowiska.

W zależności od sposobu korzystania ze środowiska przez dealera obowiązkom sprawozdawczym i opłatom podlegać będą:

  1. wprowadzanie gazów lub pyłów do powietrza (tu właśnie kwalifikuje się spalanie paliw w samochodach użytkowanych przez przedsiębiorców)
  2. korzystanie z uprawnień do emisji gazów cieplarnianych
  3. składowanie odpadów.

Związek Dealerów Samochodów we współpracy ze Stowarzyszeniem Prawników Rynku Motoryzacyjnego przygotował kompleksowe opracowanie prezentujące najczęściej występujące obowiązki dealera samochodów i warsztatów w zakresie ochrony środowiska.

Autorem opracowania jest radca prawny Dariusz Brzozowski z kancelarii www.motoprawnik.com. W razie pytań dotyczących poruszanej w manualu materii prosimy o kontakt bezpośrednio z autorem.

Manual został do Państwa przesłany w Biuletynie Związku Dealerów Samochodów. W przypadku potrzeby otrzymanai manuala prosimy o kontakt z mec. Pawłem Tuzinkiem: p.tuzinek@zds.org.pl 

« powrót