Już dziś zapisz się do ZDS! Może jednak nie ryzykuj? Znamy się na motoryzacji! Dealerzy - Instytucje Finansowe Karta ratownicza w pojeździe Wybieram ASO - zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów <b>Wspólny</b> głos polskich <b>Dealerów</b>
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
Może jednak nie ryzykuj?
Znamy się na motoryzacji!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Karta ratownicza w pojeździe
Wybieram ASO - zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów
Wspólny głos polskich Dealerów

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

„Laweta ostrzegawcza” z hasłem „Zwijajcie szyldy” na trasie od Słubic do Gniezna 04 czerwca 2019
25 maja weszła w życie ustawa z dnia 15 marca 2019 o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym oraz ustawy - Kodeks karny , penalizując w polskim kodeksie karnym przestępstwo „kręcenia licznika” w samochodzie i wprowadzając liczne czynności administracyjne i kontrolne mające ograniczyć do minimum tę patologię.

Ale sama zmiana prawa to za mało. Dlatego Związek Dealerów Samochodów, Stowarzyszenie Komisów i Forum Rynku Samochodów Używanych przy wsparciu partnerów, rozpoczęło akcję informacyjną, marketingową i prawną, mającej na celu dopilnowanie aby postanowienia ustawy były stosowane i egzekwowane, informującą Polaków w jaki sposób sprawdzić czy kupowane auto używane ma „cofnięty licznik” i przede wszystkim, by w jak największym stopniu wyeliminować z rynku nieuczciwych sprzedawców

Akcja potrwa kilkanaście miesięcy i będzie składała się z kilku etapów. Pierwszy z nich pod hasłem „Zwijajcie szyldy” ma spowodować zniknięcie z polskich dróg i z polskiego Internetu, a najlepiej z polskiej rzeczywistości firm, które opierają swój biznes na usługach „korygowania liczników”.

13 maja Związek Dealerów Samochodów opublikował list otwarty wzywający firmy i osoby zajmujące się fałszowaniem wskazań liczników pojazdów do zaprzestania działalności.
Pierwsze efekty listu już są. Z przestrzeni internetowej codziennie znika kilka czy nawet kilkanaście ogłoszeń o „zmianie wskazań liczników”. Jedna z głównych platform ogłoszeniowych w Polsce usunęła już ze swojej platformy wszystkie ogłoszenia z frazą „korekta liczników”. Z dotychczasowej działalności wycofują się także firmy sprzedające urządzenia do „korekty liczników”. Klienci jednej z takich firm w ostatnich dniach otrzymali specjalny mail informujący o zakończeniu działalności w tym obszarze.

Ale Internet to nie wszystko. Na trasie od granicy polsko-niemieckiej w Słubicach aż do Poznania i Gniezna jeszcze w ubiegłym tygodniu wisiały szyldy reklamujące firmy oferujące usługi „korekty liczników”. Dlatego w dniu 24 maja, na dwanaście godzin przed wejściem w życie ustawy ruszyła z parkingu pod hotelem Cargo w Słubicach w 10 godziną trasę wahadłową LAWETA OSTRZEGAWCZA z hasłem ZWIJAJCIE SZYLDY. I nadzieją, że 25 maja na trasie jej przejazdu nie będzie ani jednej reklamy „korekty wskazań licznika”. Bo od 25 maja jest to już zajęcie dla prokuratora.

Filmową relację z wydarzenia w Słubicach można obejrzeć TUTAJ 

Związek dziękuje serdecznie Grupie GEZET za pomoc w organizacji akcji w Słubicach.
 

« powrót