Już dziś zapisz się do ZDS! Może jednak nie ryzykuj? Znamy się na motoryzacji! Dealerzy - Instytucje Finansowe Karta ratownicza w pojeździe Wybieram ASO - zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów <b>Wspólny</b> głos polskich <b>Dealerów</b>
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
Może jednak nie ryzykuj?
Znamy się na motoryzacji!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Karta ratownicza w pojeździe
Wybieram ASO - zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów
Wspólny głos polskich Dealerów

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

Nagrody Rynku Dealerskiego 2019 przyznane - prawie wszystkie nagrody dla członków ZDS. Nagrodzono także sam ZDS 18 czerwca 2019
11 czerwca na Gali 10. Kongresu Dealerów ogłoszono wyniki kolejnej edycji Nagród Rynku Dealerskiego – konkursu organizowanego przez redakcję miesięcznika „Dealer”, do którego nominowani zostali najbardziej wyróżniający się w ostatnim roku ludzie i firmy z branży. Przytłaczającą większość nagród (siedem z ośmiu) otrzymali dealerzy, będący członkami ZDS. Nagrodzony został także Związek.

Na gali przyznano dwie nagrody specjalne za „Sukces Roku” - najważniejsze lobbingowe wydarzenia ostatnich miesięcy. Pierwszą z nich, za wprowadzenie do polskiego porządku prawnego instytucji rejestracji profesjonalnych (tablic dealerskich) otrzymał Związek Dealerów Samochodów do spółki z Polskim Związkiem Przemysłu Motoryzacyjnego. Drugą nagrodę za penalizację fałszowania wskazań licznika w polskim Kodeksie karnym, także wspólnie, ZDS i Stowarzyszenie Komisów.pl.

Dealerem Roku w kategorii duża grupa dealerska została Grupa Bemo, którą doceniono m.in. za ciągły rozwój i ubiegłoroczne przejęcie dwóch salonów Citroena z rynku poznańskiego, należących do firmy Labijak Auto Lama, a także warszawskiego autoryzowanego serwisu Forda, prowadzonego przez firmę Lipski B.S. Najlepszą małą grupą dealerską została firma Autorud Stalowa Wola. Tytuł otrzymała za rozwijanie działalności na terenie Kielc. W ostatnim czasie portfolio firmy powiększyło się tam o dealerstwo Skody, a także – co było dla rynku sporym zaskoczeniem – Opla. Firma buduje również salon Audi, a w planach ma pozyskanie autoryzacji SEAT-a.. Nagroda Dealera Roku z jedną lub dwoma lokalizacjami trafiła do firmy Witman, którą doceniono za finalizację prowadzonej z dużym rozmachem inwestycji, która zaowocowała nie tylko powstaniem nowego salonu marki Mercedes-Benz w Gdańsku, ale także zlokalizowanego obok odrębnego salonu AMG. To pierwszy taki obiekt w Europie i czwarty – po Tokio, Pekinie i Sydney – na świecie. Dealerem Roku w kategorii aut używanych została firma Sobiesław Zasada Automotive, z kolei laureatem w kategorii dealer flotowy wybrano Grupę Krotoski-Cichy, nagrodzoną za konsekwentne realizowanie polityki flotowej i kontraktów na terenie niemal całej Polski. Aktywność działu flotowego firmy pomogła jej w osiągnięciu blisko 10-proc. wzrostu sprzedaży, dzięki czemu grupa umocniła się na pozycji numer jeden na Liście TOP50.

Dealerem Dobrych Uczynków wybrano Grupę Bednarek, która wsparła Fundację JiM, działającą na rzecz osób z autyzmem, wydaniem autorskiego firmowego kalendarza. Firma została doceniona również za naukę i propagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy. Najbardziej osobiste wyróżnienie, tytuł Człowieka Roku Miesięcznika Dealer, trafiło do rąk twórcy Grupy Bemo Piotra Mrugalskiego. Z kolei Wschodzącą Gwiazdą Rynku Dealerskiego wybrano Jarosława Romańczuka, dyrektora zarządzającego Grupy Auto Wimar.

Wszystkim nagrodzonym, a w szczególności członkom Związku – wielkie gratulacje.
 

« powrót