Już dziś zapisz się do ZDS! Może jednak nie ryzykuj? Znamy się na motoryzacji! Dealerzy - Instytucje Finansowe Karta ratownicza w pojeździe Wybieram ASO - zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów <b>Wspólny</b> głos polskich <b>Dealerów</b>
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
Może jednak nie ryzykuj?
Znamy się na motoryzacji!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Karta ratownicza w pojeździe
Wybieram ASO - zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów
Wspólny głos polskich Dealerów

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

Nowy wzór zaświadczenia o badaniu technicznym pojazdu 02 lipca 2019
Rządowe Centrum Legislacji opublikowało i skierowało do konsultacji publicznych projekt zmiany rozporządzenia w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach (numer wykazu RCL: 286).

Projekt zawiera nowy wzór zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu. Według nowego wzoru zaświadczenie będzie zawierało (niezależnie od tego czy wynik badania będzie pozytywny czy negatywny) oznaczenie stwierdzonych usterek i ich kategorii. Do tego znajdzie się w nim kilka zmian kosmetycznych, między lepsze oznaczenie danych identyfikacyjnych stacji kontroli pojazdów oraz dane uprawnionego diagnosty i numer uprawnień diagnosty.

Związek Dealerów Samochodów stale podejmuje działania uświadamiające nabywcom aut używanych jak ważnym dokumentem jest zaświadczenie o odbytym badaniu i żeby żądać go od sprzedawców aut używanych. ZDS prowadzi akcję „Nie daj się przekręcić” (www.bezkrecenia.pl), która zawiera stosowane w różnych krajach wzory zaświadczeń i jakie informacje można w takim zaświadczeniu znaleźć.

Z nowym wzorem zaświadczenia można zapoznać się na stronach RCL.
     

« powrót