Już dziś zapisz się do ZDS! Może jednak nie ryzykuj? Znamy się na motoryzacji! Dealerzy - Instytucje Finansowe Karta ratownicza w pojeździe Wybieram ASO - zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów <b>Wspólny</b> głos polskich <b>Dealerów</b>
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
Może jednak nie ryzykuj?
Znamy się na motoryzacji!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Karta ratownicza w pojeździe
Wybieram ASO - zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów
Wspólny głos polskich Dealerów

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

Obowiązkowe kasy fiskalne online w branży serwisowej od 1 stycznia 2020 roku 26 marca 2019
Pozostajemy w temacie podatkowym i uszczelniania walki z szarą strefą. Na posiedzeniu w dniu 15 marca, poza ustawą o penalizacji fałszowania przebiegu liczników, Sejm przegłosował również zmiany w ustawie o PTU i prawie o miarach.

Nowe przepisy mają wprowadzić obowiązek stosowania kas fiskalnych online oraz powołać specjalne Centralne Repozytorium Kas.

Kasy online będą miały możliwość automatycznego i bezpośredniego przesyłania danych o sprzedaży do Centralnego Repozytorium Kas. Przesyłane informacje będą dotyczyły każdej transakcji zaewidencjonowanej na kasie rejestrującej, ze szczegółami pozwalającymi na ustalenie wysokości podstawy opodatkowania i kwot podatku należnego, stawki podatku, rodzaju towaru / usługi, a także czasu i miejsca instalacji kasy. Jak wynika z uzasadnienia, dane z kas mają stanowić w praktyce elektroniczny obraz paragonów.

W obowiązkowym wykorzystywaniu kas online na pierwszy ogień pójdzie branża warsztatowa. Przedsiębiorcy „świadczący naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów, w tym naprawy opon, ich zakładania, bieżnikowania i regenerowania, oraz w zakresie wymiany opon lub kół dla pojazdów silnikowych oraz motorowerów” będą mogli korzystać ze starych kas tylko do 31 grudnia 2019. Po tej dacie będą zobowiązani wymienić kasę na umożliwiającą połączenie i przesyłanie danych między kasą rejestrującą a Centralnym Repozytorium Kas.

« powrót