Już dziś zapisz się do ZDS! Dealerzy - Instytucje Finansowe Wybieram ASO- zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów Kongres Dealerów 2018
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Wybieram ASO- zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów
Kongres Dealerów 2018

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

Odbyło się posiedzenie Forum Rynku Samochodów Używanych 21 grudnia 2017
We wtorek 12 grudnia odbyło się kolejne posiedzenie Forum Rynku Samochodów Używanych, czyli działającego przy ZDS zrzeszenia dealerów sprzedających najwięcej aut używanych. Nowym przewodniczącym Forum został Przemysław Vonau (Autlet).

Na spotkaniu omawiane były tematy cofania liczników, czyli nowej deklaracji akcyzowej oraz przede wszystkim projektu penalizacji autorstwa Ministerstwa Sprawiedliwości. Wszyscy obecni poparli ten projekt. Omówione zostały również zmiany w CEPiK z 13 listopada i w tym temacie ZDS wskazał, że o ile wpisywanie zajęć komorniczych do CEP uznać należy za pozytywną zmianę dla sprzedających auta używane, to będzie ona niewystarczająca dla zwiększenia efektywności egzekucji, w związku z czym ZDS wystąpi o wprowadzenie do przepisów Prawa o ruchu drogowym nowej instytucji takiej jak zakaz zbywania, którą wpisywałby organ egzekucyjny. Na spotkaniu omawiano także temat opłaty produktowej za oleje i opony w sprowadzanych samochodach i tego że ZDS wystąpi o zmianę w ustawie polegającą na usunięciu tego obowiązku dla wprowadzających którzy spełniają wymogi zawarte w ustawie o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji (podpisanie umowy recyklingowej). Na wniosek obecnych ZDS zajmie się także problemem „dziedziczenia” nieuiszczonych rat za polisę OC, które zgodnie z przepisami ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych zobowiązany jest zapłacić nabywca pojazdu.
 

« powrót