Już dziś zapisz się do ZDS! Może jednak nie ryzykuj? Znamy się na motoryzacji! Dealerzy - Instytucje Finansowe Karta ratownicza w pojeździe Wybieram ASO - zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów <b>Wspólny</b> głos polskich <b>Dealerów</b>
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
Może jednak nie ryzykuj?
Znamy się na motoryzacji!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Karta ratownicza w pojeździe
Wybieram ASO - zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów
Wspólny głos polskich Dealerów

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

Odbyło się seminarium dla biegłych sądowych organizowane przez OMRT 02 kwietnia 2019
Jednym z celów reaktywowanej w 2017 roku przez Związek Dealerów Samochodów, Polską Izbę Motoryzacji, Związek Rzemiosła Polskiego (Cech Rzemiosł Motoryzacyjnych) oraz Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego Ogólnopolskiej Motoryzacyjnej Rady Technicznej jest działalność edukacyjna i informacyjna.

Jako że wydawane przez OMRT rekomendacje mogą (i powinny - przynajmniej na początku) być finalnie zawsze „zatwierdzone” w sądzie, organizacje tworzące OMRT uznały, że zasadne jest już na ten moment zapoznanie z wydanymi przez Radę rekomendacjami biegłych sądowych.

W dniu 28 marca w Warszawie odbyło się zorganizowane przez OMRT w siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego Seminarium pod tytułem: „Rekomendacje i zalecenia techniczne Ogólnopolskiej Motoryzacyjnej Rady Technicznej w procesie likwidacji szkód komunikacyjnych”. Na seminarium zebrało się 31 biegłych z listy Sądu Okręgowego w Warszawie i Sądu Okręgowego Warszawa-Praga w Warszawie.

Na seminarium radca prawny ZDS Paweł Tuzinek przedstawił genezę i sposób funkcjonowania Ogólnopolskiej Motoryzacyjnej Rady Technicznej, jak również przedstawił zebranym biegłym stanowisko branży serwisowej w zakresie indywidualnego wskaźnika odchylenia Kodu 51 i podstaw prawnych w tym zakresie. Rekomendacje OMRT wydane w 2018 i 2019 zostały przedstawione przez ekspertów Polskiej Izby Motoryzacji – Wojciecha Tupajkę i Tomasza Szydlaka.

« powrót