Już dziś zapisz się do ZDS! SPRM Znamy się na motoryzacji! Dealerzy - Instytucje Finansowe Wybieram ASO - zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
SPRM Znamy się na motoryzacji!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Wybieram ASO - zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

Parlament uchwalił zmiany PIT i CIT – jak głosowali posłowie i senatorowie? 08 listopada 2018
Na posiedzeniu 23 października Sejm uchwalił rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw. Projekt poparły w całości kluby PiS oraz Platformy Obywatelskiej. Przeciw były kluby Kukiz i Nowoczesna, a PSL wstrzymał się.

Pełną listę głosujących posłów można zobaczyć tutaj. Z kolei Senat przegłosował ustawę bez poprawek w całości będąc „za”. Lista głosujących według klubów i kół znajduje się tutaj. Po kliknięciu na liczbę głosujących można poznać nazwiska senatorów. Teraz ustawa trafi do podpisu Prezydenta RP.

Projekt przewiduje, że do kosztów uzyskania przychodu będzie można zaliczyć 75 proc. kosztów związanych z eksploatacją samochodu używanego w firmie w modelu mieszanym. Do tego wprowadzony zostanie limit 150 tys. odliczeń przy leasingowaniu samochodów. Zmiany mają nie mieć zastosowania do umów leasingu zawartych do dnia 31 grudnia.
 

« powrót