Już dziś zapisz się do ZDS! Dealerzy - Instytucje Finansowe Wybieram ASO- zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów Kongres Dealerów 2018
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Wybieram ASO- zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów
Kongres Dealerów 2018

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

Projekt nowej ustawy o ochronie danych osobowych zgłoszony do Sejmu, nowe ważne dokumenty ze strony GIODO 26 kwietnia 2018
Postępują prace nad krajową ustawą o ochronie danych osobowych, więc prawdopodobnie będzie ona uchwalona przed 25 maja. 5 kwietnia jej projekt został skierowany do Sejmu, a 11 kwietnia w tejże izbie został on skierowany do pierwszego czytania.


O procesie legislacyjnym będziemy na bieżąco informować, jak również jako przedstawiciele branży która przetwarza (według szacunków) jakieś 1,5 mln rekordów danych osobowych, będziemy aktywnie uczestniczyć w tym procesie. Z projektem i postępami można się zapoznać tutaj.

W międzyczasie Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych wydał dwa bardzo ważne dokumenty.

Po pierwsze GIODO przygotował wyjaśnienia i wskazówki dotyczące sposobu realizacji określonego w art. 30 RODO obowiązku prowadzenia rejestru czynności oraz kategorii czynności wraz szablonami obu typów rejestrów i przykładami ich uzupełnienia. Można się z nimi zapoznać tutaj.

Drugą, bardziej istotną kwestią jest to, że GIODO przygotował propozycję wykazu rodzajów przetwarzania, dla których wymagane jest przeprowadzenie oceny skutków dla ochrony danych. Z propozycją tej listy można się zapoznać tutaj. Lista takich czynności zostanie opublikowana na podstawie art. 35 ust. 4 RODO. W tej liście znalazło się między innymi transferowanie danych poza Europejski Obszar Gospodarczy, co wiąże się m.in. z użytkowaniem przez dealerów niektórych systemów do profilowania danych o sprzedaży.
 

« powrót