Już dziś zapisz się do ZDS! SPRM Znamy się na motoryzacji! Dealerzy - Instytucje Finansowe Wybieram ASO - zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
SPRM Znamy się na motoryzacji!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Wybieram ASO - zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

Protest branży serwisowej „STOP ZAKAZOWI CESJI”- wtorek 12 lutego godz. 11 węzeł autostradowy A1/A2
Protest branży serwisowej „STOP ZAKAZOWI CESJI”- wtorek 12 lutego godz. 11 węzeł autostradowy A1/A2 11 lutego 2019
W środę 13 lutego odbędzie się pierwsze czytanie projektu ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych wynikających z czynu niedozwolonego. POPRZEZ ZAKAZ CESJI WIERZYTELNOŚCI NA SERWIS jest to realny atak na należne prawa i pieniądze klientów ubezpieczających swoje życie, zdrowie i swoje samochody.

Lobby ubezpieczeniowe chce nie tylko ubezwłasnowolnić klientów, którzy domagają się odszkodowania za poniesione w wypadkach uszczerbki na życiu i zdrowiu, ale także odebrać prawa klientom rozliczających metodą bezgotówkową uszkodzenia swoich samochodów. Jak? Wyłączając im konstytucyjne prawa decydowania o swoich roszczeniach i zakazując cedowania sporów o wysokość ubezpieczenia na profesjonalne służby prawne warsztatów naprawczych. Jakie będą tego konsekwencje? Gigantyczne.

Czy wyobrażacie sobie Państwo, że klient będzie wynajmował prawnika, żeby  dochodzić 200 złotych niedopłaty? Albo w jaki sposób serwisy będą dochodzić teraz niedopłat  z ubezpieczenia? Będą musiały domagać się ich od klienta w sądach?  System powypadkowych napraw samochodów cofnie się cywilizacyjnie do lat 90-tych. Tysiące Polaków znów będą musiały płacić za naprawy z góry i czekać tygodniami na decyzje ubezpieczyciela i swój samochód. Ale czy to ważne? Ważne, że towarzystwa ubezpieczeniowe zarobią dodatkowe kilkadziesiąt milionów złotych rocznie.

W TEJ SYTUACJI NIE MOŻNA STAĆ OBOJĘTNIE.

Apelujemy o udział w proteście lawet i holowników
„STOP ZAKAZOWI CESJI”!

Planowana pikieta branży serwisowej pod Sejmem w Warszawie nie może się odbyć z powodu nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa z okazji „szczytu bliskowschodniego”. Dlatego zamiast pikiety środowiska warsztatowe organizują protest w którym wezmą udział lawety i holowniki, poprzez  zgodne z prawem spowolnianie ruchu na węźle autostradowym A1/A2.

APELUJEMY DO WSZYSTKICH DEALERÓW O DOŁACZENIE DO TEGO PROTESTU.

Wyślijcie tam co najmniej jeden samochód, co najmniej jedną lawetę.

Zbiórka uczestników protestu:

12 lutego, wtorek , godzina 11.00.

« powrót