Już dziś zapisz się do ZDS! Dealerzy - Instytucje Finansowe Wybieram ASO- zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów Kongres Dealerów 2018
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Wybieram ASO- zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów
Kongres Dealerów 2018

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

Rząd przyjął projekt ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych 11 stycznia 2018
Projekt zakłada między innymi, że część urzędów państwowych będzie miała obowiązek kupowania pojazdów elektrycznych. Przewidziana ścieżka dojścia do 50 proc. udziału, rozłożona została na 8 lat (do roku 2025). Limitem w takim samym czasie zostały objęte także samorządy, tyle że jest on niższy, gdyż wynosi 30 proc.

Poza obowiązkiem kupowania aut elektrycznych samorządy będą miały obowiązek zadbania o to, aby na ich terenie znalazły się punkty ładowania aut. Chodzi nie tylko o punkty podobne do obecnych stacji paliwowych, ale także takie miejsca ładowania, które będą zlokalizowane przy budynkach użyteczności publicznej czy domach wielorodzinnych. Chodzi nie tylko o punkty podobne do obecnych stacji paliwowych, ale także takie miejsca ładowania, które będą zlokalizowane przy budynkach użyteczności publicznej czy domach wielorodzinnych. Ustawodawca przedstawił nawet konkretne wymagania. Minimalna liczba ogólnodostępnych punktów ładowania zlokalizowanych w gminach do roku 2020 wynosić ma co najmniej: 1) 1000 - w gminach o liczbie mieszkańców wyższej niż 1 milion, w których zostało zarejestrowanych co najmniej 60 tys. pojazdów samochodowych i na 1000 mieszkańców przypada co najmniej 700 pojazdów samochodowych; 2) 210 – w gminach o liczbie mieszkańców wyższej niż 300 tys., w których zostało zarejestrowanych co najmniej 200 tys. pojazdów samochodowych, i na 1000 mieszkańców przypada co najmniej 500 pojazdów samochodowych; 3) 100 – w gminach o liczbie mieszkańców wyższej niż 150 tys., w których zostało zarejestrowanych co najmniej 95 tys. pojazdów samochodowych i na 1000 mieszkańców przypada co najmniej 400 pojazdów samochodowych; 4) 60 – w gminach o liczbie mieszkańców wyższej niż 100 tys., w których zostało zarejestrowanych co najmniej 60 tys. pojazdów samochodowych i na 1000 mieszkańców przypada co najmniej 400 pojazdów samochodowych. Z projektem ustawy można zapoznać się tutaj.

« powrót