Już dziś zapisz się do ZDS! SPRM Znamy się na motoryzacji! Dealerzy - Instytucje Finansowe Wybieram ASO - zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
SPRM Znamy się na motoryzacji!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Wybieram ASO - zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

Sejm uchwalił zmiany PIT i CIT 02 listopada 2018
Na posiedzeniu 23 października Sejm uchwalił rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw. Projekt poparły w całości kluby PiS oraz Platformy Obywatelskiej. Przeciw były kluby Kukiz i Nowoczesna, a PSL wstrzymał się.

Pełną listę głosujących można zobaczyć (i zapamiętać) tutaj. Projekt przewiduje, że do kosztów uzyskania przychodu będzie można zaliczyć 75 proc. kosztów związanych z eksploatacją samochodu używanego w firmie w modelu mieszanym. Do tego wprowadzony zostanie limit 150 tys. odliczeń przy leasingowaniu samochodów. Teraz ustawa trafi do Senatu, a potem do podpisu Prezydenta RP. Wydaje się, że te kroki to tylko formalność.

Zmiany mają nie mieć zastosowania do umów leasingu zawartych do dnia 31 grudnia. W związku z tym coraz więcej klientów pyta dealerów, co powinno teraz robić z leasingowaniem lub zakupem auta. Podpisywać umowę leasingu teraz? Czy czekać do nowego roku? Brać kredyt dziś czy odłożyć to do stycznia? W związku z tym przygotowaliśmy dla wszystkich firm dealerskich dwa bardzo krótkie poradnik w formie pytań i odpowiedzi. „Zmiany w leasingu samochodów. Co mówić klientom?” oraz „Zmiany w amortyzacji samochodów. Co mówić klientom?”. Oba te dokumenty w załączniku.

Prosimy o wydrukowanie poradników i wręczenie wszystkim sprzedawcom i pracownikom działu F&I. Żeby rzeczywiście wiedzieli co mówić klientom. O szczegółowych rozwiązaniach nowej ustawy, Państwa księgowe dowiedzą się na listopadowych szkoleniach Dealerskiej Akademii Podatkowej.
 

« powrót