Już dziś zapisz się do ZDS! Dealerzy - Instytucje Finansowe Wybieram ASO- zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów Kongres Dealerów 2018
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Wybieram ASO- zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów
Kongres Dealerów 2018

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

Split payment – odpowiedź Suzuki 14 grudnia 2017
Kolejny importer przesłał odpowiedź na zapytanie Związku dotyczące stosowania mechanizmu płatności podzielonej w rozliczeniach importer – dealer. Suzuki Motor Poland w swoim piśmie poinformowało, że „będzie respektować prawo dealerów samochodowych należących do naszej sieci dystrybucji do samodzielnej decyzji dotyczącej sposobu płatności wystawianych faktur przez naszą spółkę.”

Jest to kolejna odpowiedź, w której importer akceptuje prawo dealerów do stosowania split payment. Do czasu wejścia w życie przepisów Związek dołoży wszelkich starań żeby uzyskać takie deklaracje od wszystkich importerów.

Należy także nadmienić, że w dniu 11. grudnia br. Senat przegłosował poprawkę opóźniającą datę wejścia w życie reguły split payment o 3 miesiące: z 1 kwietnia na 1 lipca 2018 roku. Ma to wynikać z sygnałów płynących z banków i SKOK-ów, o braku możliwości przygotowania systemów i procedur do realizacji podzielonej płatności do końca marca przyszłego roku.
 

« powrót