Już dziś zapisz się do ZDS! Może jednak nie ryzykuj? Znamy się na motoryzacji! Dealerzy - Instytucje Finansowe Karta ratownicza w pojeździe Wybieram ASO - zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów <b>Wspólny</b> głos polskich <b>Dealerów</b>
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
Może jednak nie ryzykuj?
Znamy się na motoryzacji!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Karta ratownicza w pojeździe
Wybieram ASO - zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów
Wspólny głos polskich Dealerów

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

System profesjonalnych rejestracji i tablic – prawdopodobnie od samego początku elektronicznie 12 lutego 2019
W ubiegłym tygodniu w Ministerstwie Cyfryzacji odbyło się robocze spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Infrastruktury, Policji, Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego z przedstawicielami dealerów oraz producentów i importerów pojazdów reprezentowanych odpowiednio ZDS przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego.

Spotkanie było poświęcone prezentacji zaawansowania prac nad wdrożeniem elektronicznego, powiązanego z CEP, systemu dokumentowania używania profesjonalnych dowodów rejestracyjnych i tzw. tablic dealerskich, czyli określonego w art. 80x ust. 1 Prawa o ruchu drogowym wykazu pojazdów używanych w ruchu drogowym z wykorzystaniem profesjonalnego dowodu rejestracyjnego i zalegalizowanych profesjonalnych tablic (tablicy) rejestracyjnych Przedstawiciele Ministerstwa zapewnili, że chcą aby system elektroniczny był gotowy już od początku wprowadzenia w Polsce profesjonalnych tablic rejestracyjnych tj. do 11 lipca 2019 roku. To spore zaskoczenie, bo w momencie uchwalania ustawy przewidywano co najmniej dwuletni okres przejściowy, w którym dokumentacja wykorzystywania profesjonalnych dowodów rejestracyjnych i tablic dealerskich byłaby prowadzona papierowo. Na chwilę obecną nie wiadomo jednak, czy będzie możliwe sprzężenie systemu z aplikacjami używanymi przez dealerów do ewidencjonowania jazd testowych, tak żeby nie było potrzeby „ręcznego” wpisywania każdej jazdy pojazdem demo.

O dalszych postępach prac w tym zakresie Ministerstwo Cyfryzacji ma informować branżę motoryzacyjną na bieżąco.
 

« powrót