Już dziś zapisz się do ZDS! SPRM Znamy się na motoryzacji! Dealerzy - Instytucje Finansowe Wybieram ASO - zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów Kongres Dealerów 2018
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
SPRM Znamy się na motoryzacji!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Wybieram ASO - zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów
Kongres Dealerów 2018

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

Tablice dealerskie – ministerstwo uwzględniło uwagi ZDS 20 września 2018
Kilka tygodni temu ukazały się rozporządzenia wykonawcze do ustawy o tzw. „tablicach dealerskich”. Jak Państwa informowaliśmy ZDS i PZPM zgłosiło kilka uwag do projektów tych rozporządzeń. W minionym tygodniu Ministerstwo Infrastruktury przekazało do biura Związku informację, że uwzględnione zostało większość uwag.

Po pierwsze została wprowadzona możliwość, aby wnioskodawca (dealer) w przypadku występowania o więcej niż jeden komplet „tablic profesjonalnych”, określał we wniosku ilość blankietów do każdego kompletu tablic. Ponadto zmniejszeniu uległa opłata za wydanie kompletu znaków legalizujących na tablice z 15,00 do 12,50 pln, czyli do poziomu wydania takich znaków dla innych rodzajów tablic. Ministerstwo nie uwzględniło wniosku o obniżenie opłaty za wydanie blankietu profesjonalnego dowodu rejestracyjnego, tłumacząc że obecnie proponowana stawka (10,00 pln za blankiet) jest dwukrotnie niższa od maksymalnej przewidzianej w ustawie.

Przypominamy, że opisana wyżej ustawa i rozporządzenia wprowadzające do polskiego porządku prawnego instytucje „profesjonalnych tablic rejestracyjnych” wejdzie w życie 1 lipca 2019 roku.

« powrót