Już dziś zapisz się do ZDS! Dealerzy - Instytucje Finansowe Wybieram ASO- zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów Kongres Dealerów 2018
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Wybieram ASO- zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów
Kongres Dealerów 2018

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

Tablice dealerskie trafią do podkomisji sejmowej 12 czerwca 2017
W dniu 8 czerwca odbyło się w Sejmie posiedzenie Komisji Infrastruktury, na którym omawiany był projekt zmian w Prawie o ruchu drogowym wprowadzający profesjonalną rejestrację Pojazdów czyli: Tablice Dealerskie.

W posiedzeniu udział wzięli przedstawiciele ZDS, którzy podkreślili że profesjonalna rejestracja jest długo oczekiwanym (właściwie kilkanaście już lat) i niezbędnym dealerom narzędziem do prowadzenia działalności gospodarczej, które od dawna posiadają już sprzedawcy z innych krajów.

Pomimo, że prawie cała branża, zarówno sprzedawcy Pojazdów (w tym także sprzedawcy pojazdów używanych, obecnych na sali) jak i producenci są za wprowadzeniem nowych rozwiązań, to na sali znaleźli także przeciwnicy ze Związku Powiatów Polskich, którzy wskazali że projekt zbyt daleko „prywatyzuje” zadania publiczne. Zastrzeżenia mieli także przedstawiciele Forum Recyklingu Samochodów.

Ze względu na skomplikowaną materię projektu i wiele uwag o charakterze szczegółowym ze strony organizacji branżowych, obecni członkowie Komisji Infrastruktury zdecydowali o powołaniu specjalnej podkomisji do omówienia wszystkich uwag i propozycji zmian. Projekt zostanie zatem skierowany na posiedzenie tej podkomisji.

« powrót