Już dziś zapisz się do ZDS! Może jednak nie ryzykuj? Znamy się na motoryzacji! Dealerzy - Instytucje Finansowe Karta ratownicza w pojeździe Wybieram ASO - zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów <b>Wspólny</b> głos polskich <b>Dealerów</b>
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
Może jednak nie ryzykuj?
Znamy się na motoryzacji!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Karta ratownicza w pojeździe
Wybieram ASO - zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów
Wspólny głos polskich Dealerów

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

ZDS pisze do ministra Zbigniewa Ziobry w sprawie „zakazu cesji” 26 lutego 2019
W tym tygodniu kontynuowaliśmy temat ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych wynikających z czynu niedozwolonego, zwanej także ustawą o kancelariach odszkodowawczych, a w branży warsztatowej ustawą o zakazie cesji.

Jak informowaliśmy, w środę 13 lutego na Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy. Projekt został skrytykowany przez absolutnie wszystkich posłów, a przewodniczący Stanisław Piotrowicz zdecydował się ogłosić przerwę na czas nieokreślony w pierwszym czytaniu, aż do czasu wpłynięcia do Komisji oficjalnych uwag do projektu ze strony Rady Ministrów. Jako, że stanowisko RM będzie zapewne pochodną stanowiska Ministerstwa Sprawiedliwości (nota bene którego przedstawiciele na posiedzeniu 13 lutego również skrytykowali projekt), ZDS postanowił skierować jeszcze jedno pismo, tym razem do ministra Zbigniewa Ziobry. W piśmie zwracamy ministrowi uwagę na kluczowość projektu i zagrożenia jakie on niesie (nie tylko) dla branży motoryzacyjnej. Pismo w załączeniu.

 

« powrót