Już dziś zapisz się do ZDS! SPRM Znamy się na motoryzacji! Dealerzy - Instytucje Finansowe Wybieram ASO - zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
SPRM Znamy się na motoryzacji!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Wybieram ASO - zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

ZDS przygotował raport pt.: „Bańka stokowa” na rynku sprzedaży samochodów 02 listopada 2018
Problem rosnących stoków dealerskich i ciągle zwiększających się planów sprzedaży powoli staje się zagrożeniem dla ekonomicznej kondycji i stabilności finansowej polskich dealerów.

Wielu dealerów w Polsce z powodu „bańki stokowej” spowodowanej samorejestracjami, raportowaniem niezrealizowanej sprzedaży, rejestracjami na wewnętrzne „rent a car” działa już na granicy ryzyka biznesowego lub nawet ją przekracza. W związku z tym Związek Dealerów Samochodów zlecił wykonanie raportu opisującego mechanizmy i powody powstawania „bańki stokowej” oraz możliwe jej konsekwencje dla dealerów.

Raport jest poufny i otrzymali go jedynie szefowie markowych stowarzyszeń dealerskich. Mamy nadzieję, że raport będzie pomocny dla stowarzyszeń dealerskich w prowadzeniu rozmów z importerami, które będą miały na celu rozpoczęcie działań ograniczających ryzykowną spiralę rosnących stoków i planów sprzedażowych, niemających wystarczającego uzasadnienia w kondycji polskiego rynku sprzedaży samochodów. Rozmowy takie są bardzo ważne także z powodu pojawiających się coraz częściej sygnałów o zbliżaniu się polskiego rynku do szczytu koniunktury i w konsekwencji, późniejszego oczywistego osłabienia i spadku sprzedaży, które może nastąpić w najbliższych miesiącach i latach. Raport zostanie także przesłany w przyszłym tygodniu przez ZDS do osób zarządzających firmami importerskimi w Polsce oraz PZPM.
 

« powrót