Już dziś zapisz się do ZDS! Może jednak nie ryzykuj? Znamy się na motoryzacji! Dealerzy - Instytucje Finansowe Karta ratownicza w pojeździe Wybieram ASO - zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów <b>Wspólny</b> głos polskich <b>Dealerów</b>
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
Może jednak nie ryzykuj?
Znamy się na motoryzacji!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Karta ratownicza w pojeździe
Wybieram ASO - zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów
Wspólny głos polskich Dealerów

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

ZDS rozpoczyna działania w obszarze dealer - firmy CFM 13 czerwca 2012
W tym roku ZDS postanowił rozpocząć działania na rzecz poprawy funkcjonowania relacji pomiędzy dealerami a firmami wynajmu długoterminowego (firmy CFM).
Dealerzy bowiem wielokrotnie sygnalizowali, że z roku na rok pogarszają się warunki współpracy. Firmy CFM wykorzystują swoją silną pozycję na rynku i dyktują coraz mniej akceptowalne zapisy w umowach oraz stosują praktyki, które pogarszają opłacalność tej współpracy (m.in. naprawy na częściach dostarczonych przez firmę CFM).
Związek zwrócił się do władz Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów – organizacji zrzeszającej firmy CFM z propozycją spotkania podczas którego ZDS chce przedstawić i omówić zgłaszane przez dealerów uwagi oraz zaproponować powołanie wspólnej grupy roboczej.
 
Ponadto na przełomie czerwca i lipca w strefie edukacyjnej ZDS zostanie zamieszczony specjalny kalkulator – który mamy nadzieję, że w prosty sposób pozwoli każdemu dealerowi wyliczyć opłacalność współpracy z firmami CFM.
« powrót