Już dziś zapisz się do ZDS! Dealerzy - Instytucje Finansowe Wybieram ASO- zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów Kongres Dealerów 2018
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Wybieram ASO- zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów
Kongres Dealerów 2018

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

ZDS złożył zastrzeżenia do uchwały krajobrazowej w Warszawie 20 lipca 2017
W związku z trwającymi konsultacjami ZDS złożył uwagi do projektu tzw. uchwały reklamowej. Przypomnijmy, że uchwała jest bardzo szczegółowa i w znacznym stopniu ogranicza umieszczanie nośników reklamowych przy obiektach dealerskich (szacujemy że średnio o około 60-80%).

ZDS stanowczo zaprotestował przeciwko treści uchwały, jako naruszającej prawo dealerów do prowadzenia działalności na zasadach wolności i równości z innymi przedsiębiorcami, a przy tym powodującej u nich znaczny uszczerbek finansowy.
Jednocześnie przypominamy, że powstanie tej uchwały wynika z wejścia w życie we wrześniu 2015 roku tzw. ustawy krajobrazowej, która dała prawo samorządom do przygotowywania uchwał wykonawczych. Niestety istnieje przeświadczenie, że dla wielu gmin mają być one źródłem dodatkowego zarobku (wszystkie reklamy niezgodne z uchwałą obłożone są opłatą), więc będą w większości bardzo restrykcyjne. Związek będzie oczywiście monitorował, czy projekty takich uchwał nie są publikowane w innych dużych miastach. Prosimy o informacje, kiedy uchwały takie zostaną opublikowane, także w mniejszych gminach w których posiadacie Państwo obiekty dealerskie.
 

« powrót