Już dziś zapisz się do ZDS! SPRM Znamy się na motoryzacji! Dealerzy - Instytucje Finansowe Wybieram ASO - zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
SPRM Znamy się na motoryzacji!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Wybieram ASO - zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

Zebranie założycielskie Stowarzyszenia Prawników Rynku Motoryzacyjnego 11 kwietnia w Warszawie 25 stycznia 2018
Sprawy takie jak CIO czy sprawa Towarzystwa Lexus, w których masowo pozwano dealerów pokazały jak bardzo ważna jest skuteczna wymiana informacji i orzecznictwa pomiędzy dealerami. Pomimo że sprawa może być różnie oceniana od strony prawnej, to jednak sądy dążą przede wszystkim do jednolitości orzecznictwa.

Na rynku usług prawniczych ważna jest także specjalizacja i korzystanie z usług kancelarii które posiadają doświadczenie w prowadzeniu danego typu spraw i obsłudze danej branży. Pokazuje to także temat RODO, które zacznie obowiązywać w tym roku, gdzie dealerom oferowane są audyty, szkolenia lub dokumentacja przygotowane przez firmy lub kancelarie które wcześniej nie miały nic wspólnego z rynkiem motoryzacyjnym. Dlatego też ZDS powołuje stowarzyszenie zrzeszającego prawników obsługujących na co dzień dealerów samochodów, posiadających odpowiednią wiedzę i doświadczenie w naszej branży albo chcących swoją wiedzę pogłębić, żeby świadczyć pomoc prawną dealerom z większym profesjonalizmem. Stowarzyszenia tego typu istnieją na wszystkich rozwiniętych rynkach dealerskich (np. www.dealercounsel.com).

Celem stowarzyszenia będzie wymiana wiedzy, wymiana materiałów, organizowanie szkoleń i konferencji, jak również stworzenie dla samych dealerów listy rekomendacyjnej zawierającej nazwiska prawników specjalizujących się w branży dealerskiej, serwisowej, ubezpieczeniowej i finansowej.

Zebranie założycielskie Stowarzyszenia Prawników Rynku Motoryzacyjnego odbędzie się 11 kwietnia 2018 roku w Warszawie. W związku z tym prosimy tych z Państwa którzy jeszcze tego nie uczynili o przekazanie informacji i kontaktów do obsługujących Państwa prawników i kancelarii, co umożliwi zaproszenie ich do stowarzyszenia.

Kontakty prosimy przesyłać do radcy prawnego ZDS: p.tuzinek@zds.org.pl, +48 694 246 921 

« powrót