Już dziś zapisz się do ZDS! Może jednak nie ryzykuj? Znamy się na motoryzacji! Dealerzy - Instytucje Finansowe Karta ratownicza w pojeździe Wybieram ASO - zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów <b>Wspólny</b> głos polskich <b>Dealerów</b>
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
Może jednak nie ryzykuj?
Znamy się na motoryzacji!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Karta ratownicza w pojeździe
Wybieram ASO - zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów
Wspólny głos polskich Dealerów

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

Związek Dealerów Samochodów chce spotkać się z Prezesem UOKiK 25 października 2012
Związek Dealerów Samochodów zwrócił się do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z zawiadomieniem o możliwej praktyce naruszającej konkurencję polegającej stosowaniu przez Peugeot Polska Sp. z o.o. zapisu w standardach prawnych dla podmiotów zamierzających prowadzić autoryzowaną stację obsługi niezgodnego z prawem.

Zapis ten w zakresie formy prawnej przedsiębiorcy dyskryminuje przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej lub jednoosobowej działalności, wymagając od takich przedsiębiorców przedstawienia umowy gwarancji bankowej.

W piśmie skierowanym do ZDS  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wskazał, że opisywana praktyka nie stanowi podstawy do wszczęcia postępowania przez Urząd.

Niestety, patrząc zarówno na sposób rozstrzygnięcia tej, jak i innych spraw o rozpoznanie których do UOKiK zwracał się w ostatnim czasie Związek Dealerów Samochodów, trudno oprzeć się wrażeniu, że organ ten nie do końca rozumie problemy jakie w stosunkach z koncernami motoryzacyjnymi stale napotykają polscy mali i średni przedsiębiorcy, jakimi są dealerzy samochodów. Mając do tego na uwadze, że „w kolejce” czekają kolejne sprawy zgłaszane przez dealerów którymi powinien zająć się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Związek Dealerów Samochodów wystosował do Prezes UOKiK pismo z propozycją spotkania, na którym mamy nadzieję zostanie omówiona nie tylko sprawa standardów w sieci Peugeot, ale w szczególności kwestie potrzeby ochrony prawidłowej konkurencji na rynku dealerskim w Polsce.

« powrót