Już dziś zapisz się do ZDS! Może jednak nie ryzykuj? Znamy się na motoryzacji! Dealerzy - Instytucje Finansowe Karta ratownicza w pojeździe Wybieram ASO - zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów <b>Wspólny</b> głos polskich <b>Dealerów</b>
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
Może jednak nie ryzykuj?
Znamy się na motoryzacji!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Karta ratownicza w pojeździe
Wybieram ASO - zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów
Wspólny głos polskich Dealerów

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Pogotowie prawne

O projekcie
 
Każdy przedsiębiorca w toku prowadzonej przez siebie działalności bardzo często napotyka na problemy dotykające sfery prawnej. W sytuacjach takich powinien korzystać z pomocy fachowców posiadających odpowiednie przygotowanie, celem wyeliminowania ryzyka i przyjęcia rozwiązania najbardziej korzystnego dla siebie i zgodnego z przepisami prawa. Jednak dostępności usług prawniczych jest w Polsce jeszcze bardzo niska i niewielu polskich dealerów posiada własnych radców prawnych. Właśnie dlatego powstał projekt „Pogotowie Prawne”, który oferuje członkom Związku bezpłatną pomoc prawną w ramach członkostwa.
 
Celem projektu „Pogotowie Prawne” będzie zapewnienie członkom ZDS podstawowej, szybkiej i bezpłatnej pomocy prawnej w sprawach związanych z prowadzeniem działalności biznesowej. W tym celu biuro Związku zatrudniło w pełnym czasie pracy radcę prawnego, który zgodnie z regulaminem projektu będzie udzielał telefonicznie i drogą poczty elektronicznej porad prawnych dla członków Związku. Program z przyczyn oczywistych będzie obejmował jedynie podstawowe doradztwo prawne, bez przygotowywania pisemnych opinii, analiz prawnych czy zastępstwa procesowego. Mamy nadzieję, że nowy projekt Związku przyczyni się do zwiększenia pewności prawnej prowadzonych przez członków ZDS biznesów i pozwoli na „doskonalsze” prawnie relacje z kontrahentami i klientami.
 
W ramach projektu pomocy udziela osoba z teoretycznym i praktycznym przygotowaniem prawniczym, która prowadzi stały dyżur telefoniczny w dni robocze w godzinach 10-14. Pytanie pocztą elektroniczną można zadać oczywiście o dowolnej porze.