O Programie

Program ma ułatwić polskim firmom dealerskim pozyskiwanie pracowników specjalistycznych i pomocniczych z Ukrainy do pracy w autoryzowanych stacjach serwisowych. Współpracująca ze Związkiem Dealerów Samochodów agencja zatrudnienia KS Service poprzez swoje oddziały na Ukrainie będzie na bieżąco rekrutować i weryfikować pracowników posiadających doświadczenie i umiejętności w serwisach motoryzacyjnych oraz przedstawiać ich kandydatury zainteresowanym dealerom w Polsce. Dodatkowo agencja będzie zapewniać polskim dealerom pomoc prawną i kadrowo-płacową przy zatrudnieniu pracowników z Ukrainy.

Jak pozyskać pracownika z Ukrainy?

Krok 1

Dealer kontaktuje się z partnerem Programu Agencją Zatrudnienia KS Service i składa zapytania ofertowe dotyczące rekrutacji poszukiwanych pracowników poprzez skrzynkę pocztową: ZDS@ksservice.pl lub telefonicznie z kierownikiem Programu: Artem Tomin Tel.: +48 571 243 502 E-mail: a.tomin@ksservice.pl.

Krok 2

Dział Obsługi Klienta Agencji Zatrudnienia KS Service kontaktuje się z Dealerem w celu przekazania wszelkich informacji dotyczących współpracy, w tym akceptacji umowy pomiędzy stronami.

Krok 3

Agencja Zatrudnienia KS Service oraz Dealer podpisują umowę oraz określają wymagania stawiane Kandydatom za pomocą formularza zamówienia.

Krok 4

Agencja Zatrudnienia KS Service po otrzymaniu kompletu podpisanych dokumentów, przystępuje do realizacji zamówienia poprzez:

 • Potwierdzenie/Uzupełnienie opisu zamówienia na podstawie rozmowy Rekrutera z Dealerem
 • Analizę i selekcję bieżącej bazy danych potencjalnych kandydatów z Ukrainy, a w przypadku braku odpowiedniego kandydata uruchomienie indywidualnego kanału rekrutacji na Ukrainie

Krok 5

Agencja Zatrudnienia KS Service przekazuje rekomendacje kandydata/kandydatów Dealerowi

Krok 6

Dealer Samochodowy po otrzymaniu rekomendacji przeprowadza czynności:

 • Opcjonalna rozmowa Dealera z wybranymi kandydatami (Skype)
 • Wybór kandydatów i przekazanie informacji dotyczącej odbioru osobie odpowiedzialnej za rekrutację ze strony agencji
 • Informacja na temat chęci spotkania z kandydatami
 • Spotkanie z kandydatami (Skype, osobiście)
 • Akceptacja wybranego kandydata/kandydatów
 • Decyzja o zatrudnieniu (informacja na temat zatrudnienia kandydata przekazana do osoby odpowiedzialnej za rekrutację ze strony agencji)

Krok 7

Agencja Zatrudnienia KS Service informuje kandydata/kandydatów o decyzji Dealera, umawia pracownika na termin podpisania umowy z Dealerem.

Krok 8

Agencja Zatrudnienia wraz z Dealerem przygotowuje dokumenty i realizuje czynności administracyjne konieczne do legalnego zatrudnienia pracownika z ukrainy u Dealera

Krok 9

Dealer podpisuje umowę z pracownikiem i przekazuje informację Agencji

Poszukiwane stanowiska

Stanowiska specjalistyczne

 1. Mechanik
 2. Elektromechanik
 3. Blacharz
 4. Lakiernik

Stanowiska pomocnicze

 1. Pomocnik mechanika
 2. Pomocnik elektromechanika
 3. Pomocnik blacharza
 4. Pomocnik lakiernika
 5. Pomocnik serwisu (np. myjkowy)
 6. Pomocnik magazynowy

Partner programu

Partnerem i realizatorem Programu jest agencja zatrudnienia KS Service: www.ksservice.pl

KS Service

Kontakt

Artem Tomin: Tel.: +48 571 243 502 E-mail: a.tomin@ksservice.pl

Artem Tomin