Zapraszamy na kolejne szkolenie z cyklu prezentującego najważniejsze aktualne zmiany prawne dla autoryzowanych dealerów samochodów i autoryzowanych serwisów. Pierwszy kwartał tego roku jest szczególnie obfity w nowe regulacje. Szczególnie ważne są nowe przepisy w zakresie rękojmi i prawa konsumenckiego. Ostatnie tygodnie to bardzo powszechne kontrole Inspekcji Handlowej dotyczące oznaczeń paliwa w sprzedawanych samochodach. W lutym tego roku weszła też jedna z donioślejszych w ostatnich latach zmiana w prawie pracy. W bloku finansowo-podatkowym opowiemy o fundacji rodzinnej, zmianach w estońskim CIT oraz o koniecznych przygotowaniach do wdrożenia KSeF. Szkolenie poprowadzą uznani prawnicy, mający wieloletnie doświadczenie w obsłudze polskich firm dealerskich.
SPOTKANIE ODBĘDZIE SIĘ W FORMULE ON-LINE
DATA: 13 KWIETNIA 2023 ROKU
GODZINA: 11:00
Blok prawny (Małgorzata Miller):
- zmiany w rękojmi
- dyrektywa omnibus i podawanie klientowi ceny
- kontrole oznaczeń paliwa u dealerów
- praca zdalna i kontrola trzeźwości
Blok finansowo-podatkowy (Maciej Kordalewski, Beata Krokos):
- polska fundacja rodzinna – nowy wehikuł sukcesyjny
- estoński CIT – rzeczywistość po zmianach
- krajowy system e-faktury – czas zacząć przygotowania
Cena szkolenia wynosi 299 zł + VAT
Udział w szkoleniu dla członków Związku Dealerów Samochodów, Związku Dealerów Marki Nissan w Polsce oraz Stowarzyszenia Autoryzowanych Dealerów Forda jest bezpłatny.
Prosimy o jak najwcześniejszą rejestrację – liczba miejsc jest ograniczona, a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.
Prelegenci:
Małgorzata Miller
Radca prawny, ekspert w branży motoryzacyjnej. Członek Stowarzyszenia Prawników Rynku Motoryzacyjnego. Tworzy zespół ds. obsługi branży automotive w Kancelarii M. Krotoski Adwokaci i Radcy Prawni w Poznaniu. Od 10 lat zajmuje się obsługą prawną firm dealerskich. Opracowuje dla nich liczne rozwiązania prawne, przygotowuje wzorce umowne, oraz niezbędne regulaminy. Negocjuje warunki współpracy dealerów z importerami. Stale doradza dealerom różnych marek. Prowadzi szereg procesów reklamacyjnych oraz postępowań sądowych i windykacyjnych. Często szkoli pracowników branży dealerskiej oraz wspiera działy kadr i HR, tworząc niezbędne regulacje prawne dostosowane do potrzeb branży. Wdraża oraz nadzoruje procesy RODO i AML. W wolnym czasie zwiedza muzea motoryzacyjne w Europie.
Maciej Kordalewski
Doradca podatkowy, Sales Project Manager. Swoje doświadczenie zdobywał w Zespole Zarządzania Wiedzą Podatkową w Deloitte. Specjalista w obszarze działalności dealerskiej oraz szeroko pojętej branży motoryzacyjnej. Autor szkoleń dla branży motoryzacyjnej. Uczestnik Prawniczego Seminarium Doktoranckiego na Akademii Leona Koźmińskiego oraz Podyplomowych Studiów Rachunkowości i Finansów Przedsiębiorstwa Szkoły Głównej Handlowej. Komentator i autor publikacji w Rzeczpospolitej, Dzienniku Gazecie Prawnej, miesięczniku „Dealer” oraz na portalach internetowych m.in. prawo.pl, moto-prawo.pl czy portal Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR.
Beata Krokos
Manager, adwokat, doradca podatkowy z kilkunastoletnim doświadczeniem w świadczeniu usług doradztwa podatkowego. Zajmuje się bieżącym doradztwem podatkowym w zakresie podatków bezpośrednich, ma również bogate doświadczenie w przygotowywaniu i wdrażaniu procedur compliance podatkowego, a także we wspieraniu klientów w trakcie sporów z władzami podatkowymi, jak i w toku postępowań sądowo-administracyjnych oraz karnoskarbowych. Obszar jej specjalizacji obejmuje również planowanie sukcesji, w tym przy wykorzystaniu fundacji rodzinnych. W XVI edycji rankingu firm doradztwa podatkowego „Rzeczpospolitej” uzyskała rekomendację w kategorii Compliance.