Przed nami kolejne szkolenie z cyklu prezentującego najważniejsze zmiany prawno-podatkowe dla autoryzowanych dealerów. Drugi kwartał przyniósł zmiany w przepisach dotyczących kredytów, rejestracji pojazdów oraz związanych z nimi opłatami ewidencyjnymi. Zostaną omówione również szczególnie istotne dla naszej branży zmiany prawne związane z odwołaniem stanu zagrożenia epidemicznego. W trakcie bloku finansowo-podatkowego omówione zostaną kwestie związane z najnowszym orzecznictwem TSUE, tzw. Cenami Transferowymi oraz Slim VAT3.
Szkolenie poprowadzą uznani prawnicy, mający wieloletnie doświadczenie w obsłudze polskich firm dealerskich: Marta Rabe-Kozłowska z Kancelarii Radców Prawnych Turcza oraz Maciej Kordalewski i Anna Jankowska z MartiniTAX.
Cena szkolenia wynosi 299 zł + VAT
Udział w szkoleniu dla członków Związku Dealerów Samochodów jest bezpłatny.
SPOTKANIE ODBĘDZIE SIĘ W FORMULE ON-LINE
DATA: 18 LIPCA 2023 ROKU
GODZINA: 11:00-14:30
Blok prawny – Katarzyna Turcza oraz Marta Rabe-Kozłowska
-
-
- odwołanie stanu zagrożenia epidemicznego 1 lipca i konsekwencje prawne dla dealerów
-
- zmiany w przepisach dotyczących kredytów
-
- ustawa o skutkach kradzieży tożsamości i zmiany w rejestracjach pojazdów
- likwidacja opłat ewidencyjnych przy rejestracjach
-
Blok finansowo podatkowy – Maciej Kordalewski oraz Anna Jankowska
-
-
- Zwrot akcyzy przy eksporcie pojazdów. Ładowanie samochodu – towar czy usługa? Omówienie najnowszego orzecznictwa TSUE
-
- Odwołanie stanu zagrożenia epidemicznego od 1 lipca w aspektach podatkowych
-
- Ceny Transferowe za 2022 rok, co się zmieniło?
- Slim VAT 3 – zmiany od 1 lipca
-
Cena szkolenia wynosi 299 zł + VAT
Udział w szkoleniu dla członków Związku Dealerów Samochodów jest bezpłatny.
Prelegenci:
Katarzyna Turcza
Radca prawny, doradca restrukturyzacyjny/syndyk. W toku swojej praktyki zawodowej brała udział w wielu złożonych projektachmających za przedmiot opracowanie strategii prawno – biznesowej sprzedaży różnych produktów dla klientów profesjonalnych, w tym e-commerce. Tworzyła złożoną dokumentację handlową, ukierunkowaną na ochronę praw przedsiębiorców tak polskich jak i zagranicznych, odpowiadającą przy tym standardom konsumenckim.
Poza doświadczeniem w projektowaniu, badaniu (Due diligence) oraz opiniowaniu kontraktów handlowych, w tym między innymi w branży motoryzacyjnej, spożywczej oraz HORECA, posiada praktykę w zaawansowanych sposobach dochodzenia należności, w tym obejmujących wielopoziomowe Actio Pauliana, na wszystkich etapach procesu cywilnego.
Marta Rabe-Kozłowska
Ukończyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu. Doświadczenie zdobywała pracując w poznańskich kancelariach radcowskich i radcowsko-adwokackich, gdzie zajmowała się m.in. bieżącą obsługą spółek prawa handlowego, w tym należących do grupy kapitałowej, sprawami z obszaru prawa gospodarczego, kontraktowego oraz upadłościowego, w języku polskim i angielskim. Ukończyła studia podyplomowe z obszaru prawa pracy i rozwiazywania sporów pracowniczych. Specjalizuje się we wdrażaniu rozwiązań i procedur CRBR (compliance) dla organizacji: AML, RODO, ochrona sygnalistów. Członek Stowarzyszenia Prawa Prywatnego przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Maciej Kordalewski
Doradca podatkowy, Sales Project Manager. Swoje doświadczenie zdobywał w Zespole Zarządzania Wiedzą Podatkową w Deloitte. Specjalista w obszarze działalności dealerskiej oraz szeroko pojętej branży motoryzacyjnej. Autor szkoleń dla branży motoryzacyjnej. Uczestnik Prawniczego Seminarium Doktoranckiego na Akademii Leona Koźmińskiego oraz Podyplomowych Studiów Rachunkowości i Finansów Przedsiębiorstwa Szkoły Głównej Handlowej. Komentator i autor publikacji w Rzeczpospolitej, Dzienniku Gazecie Prawnej, miesięczniku „Dealer” oraz na portalach internetowych m.in. prawo.pl, moto-prawo.pl czy portal Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR.
Anna Jankowska
Starsza konsultantka, doradczyni podatkowa, absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Doradztwem podatkowym zajmuje się od 2016 r. Swoje doświadczenie zdobywała zarówno w międzynarodowych korporacjach, jak i w (lokalnych) wyspecjalizowanych w prawie podatkowym kancelariach. Prowadziła rozliczenia VAT podmiotów zagranicznych (VAT compliance). Uczestniczyła w licznych przeglądach podatkowych, w tym due dilligence. Wspierała również klientów w przygotowaniu wniosków o wydanie interpretacji indywidualnych oraz wniosków o wydanie WIS. W MartiniTAX zajmuje się bieżącym wsparciem podmiotów gospodarczych w zakresie podatku VAT.