Już dziś zapisz się do ZDS! SPRM Znamy się na motoryzacji! Dealerzy - Instytucje Finansowe Wybieram ASO - zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
SPRM Znamy się na motoryzacji!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Wybieram ASO - zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

Posiedzenie Komisji Gospodarki o sytuacji w motoryzacji 12 września 2012 11 września b.r. odbyło się posiedzenie Komisji Gospodarki Sejmu RP, którego przedmiotem miało być omówienie sytuacji w przemyśle motoryzacyjnym w Polsce.
ZDS złożył do UOKiK zawiadomienie w sprawie praktyki naruszającej konkurencję przez Peugeot Polska 05 września 2012 Związek Dealerów Samochodów złożył do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zawiadomienie w sprawie znajdującego się w standardach autoryzowanej stacji obsługi sieci Peugeot zapisu dyskryminującego w dostępie do sieci przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, od których Peugeot Polska wymaga przedstawienia umowy o gwarancję bankową.
Rusza codzienny „Dealerski przegląd prasy” 05 września 2012 Wszyscy polscy dealerzy będą codziennie otrzymywać nowy internetowy „Dealerski przegląd prasy” przygotowywany przez redakcję Miesięcznika Dealer.
Od września wyższe dofinansowanie pensji niepełnosprawnych 29 sierpnia 2012 Dnia 1 września zmieniły się zasady dofinansowania pensji osób niepełnosprawnych. Nowelizacja przepisów odmraża najniższe wynagrodzenie jako podstawę wyliczania dofinansowania – na nowych zasadach dofinansowania są naliczane od kwoty minimalnego wynagrodzenia z 2011 r., a nie – jak do tej pory – z roku 2009.
Sytuacja staje się dramatyczna. ZDS przygotuje raport o redukcjach zatrudnienia w firmach dealerskich 29 sierpnia 2012 Spadek sprzedaży samochodów i usług serwisowych zaczął się odbijać na stanie obecnym i przyszłości zatrudnienia w stacjach dealerskich. Brak reakcji władz na sytuację na rynku motoryzacyjnym może mieć w najbliższych miesiącach dramatyczne konsekwencje dla kilkudziesięciu tysięcy pracowników zatrudnionych w firmach dealerskich i dalszych kilkudziesięciu tysiącach pracowników z firm kooperujących.
ZDS powiadomi UOKiK w sprawie standardów umowy serwisowej Peugeot dotyczących przedsiębiorców jednoosobowych 21 sierpnia 2012 Od marca toczy się wymiana korespondencji pomiędzy ZDS a Peugeot Polska w sprawie znajdującego się w standardach autoryzowanej stacji obsługi sieci Peugeot zapisu dyskryminującego przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą
Sąd Najwyższy jeszcze o umowach na czas określony pod rządami ustawy antykryzysowej 16 sierpnia 2012 Z dniem 1 stycznia 2012 stracił moc przepis szczególny tzw. ustawy antykryzysowej z 2009 roku (ustawa z dnia 1 lipca 2009 r. o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego dla pracowników i przedsiębiorców), który stanowił wyjątek od ogólnej zasady z Kodeksu pracy, zgodnie z którą każda trzecia umowa na czas określony z tym samym pracownikiem automatycznie staje się umową na czas nieokreślony.
Zakazane klauzule w umowach ubezpieczenia. Odszkodowanie zawsze z VAT 09 sierpnia 2012 W ostatnich dniach UOKiK wobec jednego z towarzystw ubezpieczeniowych orzekł ponad 5 milionową karę za stosowanie niedozwolonych praktyk. Przede wszystkim urząd zakwestionował praktykę nie wypłacania odszkodowania z VAT-em.
Dealerzy a organizacje zbiorowego zarządzania prawami autorskimi 08 sierpnia 2012 Coraz częściej od dealerów wpływają zapytania dotyczące sytuacji, w której dealer ma podpisaną umowę i regularnie odprowadza opłatę za odtwarzanie muzyki w salonach np. do ZAiKS, a mimo to zgłasza się do niego inne stowarzyszenie (np. STOART), która wzywa w swoich pismach do opłaty za to samo.
ZDS złożył skargę do WSA na decyzję UOKiK w sprawie umów Toyoty 02 sierpnia 2012 Związek Dealerów Samochodów złożył skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na decyzję UOKiK o niewszczynaniu postępowania w sprawie umów dealerskich Toyota Motor Poland, które w opinii Związku łamią postanowienia rozporządzenie 330/2010 i 461/2010 Komisji Europejskiej.