Już dziś zapisz się do ZDS! Może jednak nie ryzykuj? Znamy się na motoryzacji! Dealerzy - Instytucje Finansowe Karta ratownicza w pojeździe Wybieram ASO - zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów <b>Wspólny</b> głos polskich <b>Dealerów</b>
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
Może jednak nie ryzykuj?
Znamy się na motoryzacji!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Karta ratownicza w pojeździe
Wybieram ASO - zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów
Wspólny głos polskich Dealerów

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

Powstała rekomendacja prawna ZDS na temat tzw. importerskich „wrzutek” materiałów reklamowych i promocyjnych 20 czerwca 2012 Od dłuższego czasu dealerzy coraz bardziej narzekają na stosowane przez importerów tzw. wrzutki materiałów reklamowych i promocyjnych, które są zobowiązani odbierać w ilości i po cenach ustalonych jednostronnie przez importera.
ZDS rozpoczyna działania w obszarze dealer - firmy CFM 13 czerwca 2012 W tym roku ZDS postanowił rozpocząć działania na rzecz poprawy funkcjonowania relacji pomiędzy dealerami a firmami wynajmu długoterminowego (firmy CFM).
Sprawa Toyoty – Związek Dealerów Samochodów wystąpił na drogę umożliwiającą rozstrzygnięcie sprawy przez sąd administracyjny 13 czerwca 2012 Po przeprowadzonym postępowaniu wyjaśniającym Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów orzekł, że w jego ocenie nie jest zasadne wszczynanie postępowania antymonopolowego przeciwko Toyota MP w sprawie dotyczącej zakazu konkurencji w nowych umowach dealerskich.
Sprawa Toyoty – odpowiedź UOKiK-u 06 czerwca 2012 W zeszłym roku Związek Dealerów Samochodów zwrócił się do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z zawiadomieniem o możliwości stosowania praktyki naruszającej konkurencję polegającej na wprowadzeniu do obrotu prawnego z inicjatywy Toyota Motor Poland Company Limited Sp. z o.o.
Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów: przedsiębiorca nie może zmuszać do zrzeknięcia się z roszczeń związanych ze sposobem rozpatrzenia reklamacji 06 czerwca 2012 Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, utrzymał w mocy decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, w której nałożono ponad 2,5 mln zł kary na jedną z wielkopowierzchniowych sieci handlowych, która zobowiązywała klientów składających reklamację za zakupiony towar do podpisania oświadczenia, w którym zrzekali się zgłaszania roszczeń związanych ze sposobem rozpatrzenia reklamacji.
Inkubator Stowarzyszeń Dealerskich. Ankieta dla dealerów Hyundaia 30 maja 2012 W ramach projektu „Inkubator Stowarzyszeń Dealerskich” – wstępnego przygotowania do założenia markowego stowarzyszenia Hyundaia, ZDS skierował do wszystkich przedstawicieli tej marki ankietę, której celem jest po pierwsze poznanie opinii o samej potrzebie powołania takiego stowarzyszenia.
Kongres Dealerów2013 - stwórz z nami doskonały program. KONKURS 30 maja 2012 Przyszłoroczny Ogólnopolski Kongres Dealerów Samochodów dopiero za ponad rok 11-12 czerwca 2013 roku, ale aby jak najlepiej i zgodnie z biznesowymi potrzebami polskich dealerów przygotować merytoryczny program przyszłorocznego Kongresu, Miesięcznik Dealer już teraz ogłosił konkurs na propozycje najciekawszych tematów wystąpień na Kongresie Dealerów 2013
ZDS w dalszym ciągu wyjaśnia z Peugeot Polska zapisy standardów ASO 30 maja 2012 W marcu, ZDS skierował do Peugeot Polska zapytani w sprawie znajdującego się w standardach autoryzowanej stacji obsługi sieci Peugeot zapisu dyskryminującego przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.
KONGRES DEALERÓW SAMOCHODÓW za nami 24 maja 2012 Odbył się organizowany pod patronatem Związku 3. Ogólnopolski Kongres Dealerów Samochodów.
Walne Zgromadzenie ZDS 24 maja 2012 W dniu 22 maja odbyło się Walne Zgromadzenie Związku. Tegoroczne Walne odbywające się w trakcie Ogólnopolskiego Kongresu Dealerów Samochodów przyjęło m.in. sprawozdanie Rady Dealerów za rok 2011, w tym jego część finansową i na wniosek Komisji Rewizyjnej udzielono Radzie Dealerów absolutorium za rok ubiegły.